„To, že pomůžeme opuštěným zvířatům jsme vymysleli s mamkou,“ vrací se žák 8. B Štěpán Budák o několik dnů zpátky. „Chtěli jsme, aby zvířata, tedy psi a kočky, měli i teď v zimě dost jídla a teplé pelíšky,“ říká. S přípravou takového počinu Štěpánovi ve třídě pomáhali i další spolužáci, například také Kristýnka Reissigová. „Ten nápad se mi moc líbil,“ uvedla trochu nesměle dívka. „Myslím že pomáhat zvířatům je dobré,“ dodala.

Nápad s popisem pomoci osmáci namnožili a letáčky s instrukcemi roznesli do všech tříd neveklovské základky. „Mamka výzvu rozeslala také prostřednictvím facebooku,“ připomněl Štěpán. „Našli jsme dva útulky v okolí kam byla pomoc směřována. Jsem moc ráda, že se sbírka povedla,“ zhodnotila Štěpánova maminka Barbora.

Školáci z Neveklova poslali opuštěným psům a kočkám do útulků vánoční dárky:

Zdroj: Zdeněk Kellner

Od začátku, tedy od 21. listopadu se v osmé třídě začaly hromadit přinesené dary - krmné granule pro dospělé psy i štěňata, konzervy se žrádlem pro kočky, pamlsky, úklidová chemie, teplé deky, dřevěná vlna pro podestýlku koček, veterinární přípravky na posílení kloubů nebo roztoky proti parazitům.

Po devítidenním střádání žáci poslední listopadový den předali sbírku do útulku pro psy a kočky v Bystřici – Opřeticích a také útulku pro vlčáky v Kamenici v okrese Praha – východ. Věci tam převáželi osobním autem Štěpánovi rodiče. „Mám z toho, co připravily moje děti velkou radost,“ uvedla třídní učitelka 8. B v Neveklově Marie Šafková s tím, že Štěpán je kluk, který nemyslí jen na sebe.