Některé chodníky ve městě jsou jen velice těžko schůdné. Opatrnosti je třeba opravdu na každém kroku. „Snažíme se situaci co nejrychleji řešit,“ řekl Bohumil Rataj, ředitel Technických služeb Benešov, ke stavu chodníků.

Chodníky pracovníci sypou žulovou drtí v kombinaci se solí. V místech, kam je problém se dostat, odkopávají namrzlý sníh ručně a vyhazují led pryč, aby chodcům nepřekážel a znovu nenamrzal.

„Jak dlouho bude tento stav trvat nedokáži odhadnout. Všechno záleží na počasí a jeho náhlých změnách, které nám práci ztěžují,“ postěžoval si Rataj, který upřesnil, že momentálně odklízí čtyři lidé sníh ručním kopáním, dva lidé sypou ručně a pomáhají i dva stroje.

S větším množstvím případů se potýkají i na chirurgické ambulanci benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. „Úrazů je samozřejmě více, než v jiných ročních obdobích, ale netroufnu si říci, jestli jich je více než loni,“ popsal situaci Vojtěch Horvát, ošetřující lékař z ambulance.

V zimě se podle lékaře vždy mění jejich celkový charakter. Více se objevují zranění spojené se zimními sporty, jako je lyžování, bruslení a samozřejmě chůze po namrzlých chodnících. „Častěji se objevují zlomeniny krčků a předloktí, a to zvláště u starších lidí, kteří občas trpí osteoporózou, která jim oslabuje kosti,“ dodal Vojtěch Horvát.

Tento druh zlomenin se u pacientů vyskytuje i v létě, a důvody zranění jsou jiné.