Investorem bude Středočeský kraj, který výstavbu zařadil mezi jednu ze svých důležitých akcí. Vnímá ji dokonce stejně, jako například křižovatky na silnici E55 na Červených Vršcích a U Topolu v Benešově. Uzel v Týnci je totiž částí celkového zkvalitňování silniční sítě spojující Prahu s jihem Čech. Druhým aspektem je bezpečnost cyklistů. Místem totiž prochází evropská cyklostezka Praha – Vídeň.

Přestavba podstatně zvýší bezpečnost řidičů a cyklistů. Proto rada kraje schválila v závěru loňska investiční záměr pro přestavbu křižovatky na okružní se samostatným jízdním pruhem pro jezdce na kolech. „Křižovatkou projíždí až šest tisíc vozidel denně a příčinou většiny tamních nehod je nedání přednosti v jízdě. Přestavbou dojde ke zklidnění dopravy, zlepšení její plynulosti a zvýšení bezpečnosti,“ uvedl Miloš Petera, statutární zástupce hejtmanky.

Kraj už vysoutěžil zhotovitele stavby a dokončuje po připomínkách Týnce dokumentaci. Akci by měl spustit v červnu a hotovo by mělo být asi za tři měsíce.
Během stavění ale motoristy čekají komplikace v dopravě. Silnice od Benešova na Jílové totiž bude také zcela uzavřena. „Do projektu jsme dávali požadavek, aby úplná uzavírka silnice byla jen dvakrát a nejvýše na týden. Jak to dopadne, není jisté,“ dodal starosta Martin Kadrnožka.