A Benešov hned uspěl. Z celého Středočeského kraje byl v této kategorii pro daný rok vůbec nejlepší. Loni se Benešov přihlásil do stejné soutěže, ovšem v jiné kategorii - instagramový profil velkých měst s více než deseti tisíci obyvateli. A dopadlo to stejně. Benešov je znovu, tentokrát pro rok 2023 vítězem soutěže Zlatý lajk a to dokonce v rámci celé republiky. Až za Benešovem skončila obdobně velká města Kopřivnice a také dlouhodobý benešovský vzor, středočeský Kolín.

„Hodnotitelé ocenili častou frekvenci příspěvků, sjednocený a dobře působící feed, užívání oficiálního vizuálního stylu, zdařilou textaci a také zapojení sledujících,“ uvedly na benešovském webu Markéta Pazderová a Tereza Lípová odpovědné za propagace a vztahy k veřejnosti. Ve stejné soutěži bodoval Benešov i v jiné kategorii. Radniční Zpravodaj města Benešova v rámci kraje skončil těsně pod stupni vítězů.

Soutěž Zlatý lajk organizuje pražský zapsaný spolek Kvalikom, který vznikl v roce 2016. Spolek není příjemcem žádných grantů a dotací a všichni jeho členové mu věnují svůj volný čas a pracují bez nároku na honorář. Spolek začal být aktivní tři roky po svém založení, kdy uspořádal soutěže Radniční listy roku 2020 a Zlatý lajk 2020. Do nich se postupně zapojilo téměř čtvrt tisíce obcí, měst a městských částí.