Testy, kterými žáci z vlašimské školy prošli, se skládaly ze čtyř disciplín. V tělocvičně obchodní akademie podstoupili takzvaný člunkový běh na 4 x 10 metrů, který testuje explozivní běžeckou rychlost a hbitost. Zkoušeli také, kolik kliků zvládnou v co nejkratším čase. Absolvovali také celomotorický test po dobu dvou minut. Na venkovním hřišti Základní školy Vorlina pak na ně ještě čekal běh na 1000 metrů.

„Celá akce se konala v rámci spolupráce školy a možného budoucího zaměstnavatele absolventů formou workshopů příkladů dobré praxe. Uskutečnila se jako součást projektu Podpora profesního růstu pedagogů a vzdělávání žáků spolufinancovaného Evropskou unií,“ vysvětlil Tomáš Lichtenberg s tím, že žáci, kteří byli při testování úspěšní, získali certifikát o splnění testů fyzické zdatnosti. Pokud by se i nadále zaobírali myšlenkou zaměstnání u ozbrojeného sboru, právě ten by jim byl uznán při skutečném přijímacím řízení do služebního poměru Policie ČR.

„Většina žáků se ale shodla, že největším přínosem pro ně bylo to, že vůbec dostali šanci prověřit si svou fyzičku, kterou by potřebovali k tomu, aby mohli i oni denně pomáhat a chránit,“ dodal Tomáš Lichtenberg.