Ta letošní se konala, jako již tradičně poslední říjnový víkend a nechyběly na ní houpačky, řetízkový kolotoč či neodmyslitelná střelnice. Kdo chtěl, nasedl na některou z atrakcí, kdo měl chuť na něco sladkého, koupil si turecký med či cukrovou vatu, a kdo chtěl, jen tak se procházel a nasával atmosféru posvícení.

„My jsme sem přijeli po dlouhých šesti letech," prozradila v úvodu Jiřina Třísková, která společně se svým manželem, dospělými dětmi a otcem Arnoštem Bekem přivezla do Týnce nejrůznější pouťové atrakce.

Jednou ze žhavých novinek roku, byl takzvaný Avengers, který jako jediný v České republice vlastní právě Lunapark Tříska. Nechyběl ale ani dětmi i dospělými oblíbený autodrom, obří skluzavka, či jumping.

„Musíme lidem nabídnout takové atrakce, aby měli chuť na pouť přijít a pobavit se. Proto se snažíme do míst, kam jezdíme pravidelně, atrakce obměňovat a přivézt pokaždé něco nového, nebo alespoň něco, co lidi táhne. A hlavně, musíme nabídnout zábavu jak dětem, tak i dospělým," zdůraznila Jiřina Třísková, která zdědila lásku ke kočovnému životu s pouťovými atrakcemi po svých rodičích a věří, že v jejích šlépějích budou pokračovat i její vnoučata.

Uvědomuje si, že prosadit se v této době je nesmírně těžké. Proto se celá rodina snaží své pouťové atrakce zvelebovat, přicházet s novými nápady a nabízet pouze služby na té nejvyšší úrovni.

„Na štace vyrážíme v březnu a končíme v říjnu. Takže jako první jezdíme pravidelně do Kutné Hory na Velikonoční pouť, potom míříme do Benešova na Májové slavnosti, a odtamtud na pouť do Čerčan, a tak dále, a tak dále. No a například letošní sezónu končíme Václavskou poutí ve Staré Boleslavi a tady u vás Týneckou poutí," vysvětlila spolumajitelka Lunaparku Tříska Jiřina Třísková s tím, že už nyní mají takřka plný kalendář pro příští rok. Výjimkou prý nejsou ani dlouhodobé smlouvy na čtyři, pět let dopředu.

„Do Týnce jsme se vrátili po tak dlouhé době jen proto, že jsme bojovali s místem pro naše atrakce. Příští rok bychom se rádi domluvili s městem ještě na větší ploše, abychom mohli přivézt všechny naše atrakce," dodala Jiřina Třísková.


Týnecká pouť měla letos žhavou novinku. Atrakci Avengers.

Týneckou pouť navštěvuji se svými dětmi pravidelně, říká Michal Konvička

Tradiční pouť v Týnci nad Sázavou si nenechal ujít ani Michal Konvička se svým dvanáctiletým synem Matějem a devítiletou dcerou Veronikou.

Věříte v životaschopnost poutí? Nejen týnecké, ale všech takovýchto menších?
Určitě ano.

Vy chodíte na Týneckou pouť pravidelně?
Pokaždé, když přijedou děti, tak na ni vyrazíme.

Chodíte i na jiné poutě?
To ne. Vyloženě jen sem do Týnce, ale zato pravidelně.

Máte nějakou svou oblíbenou pouťovou atrakci?
Calypso, ale protože to tady letos není, tak asi klasický velký řetízkový kolotoč.

Vyzkoušíte novinku letošního roku Avengers?
Musím se nejdřív podívat, jak to vůbec funguje, ale obávám se, že mě děti přinutí se na to posadit. Ale nevím, nevím. Když to tak sleduji,… I když. Musím být statečný.

Kde všude jste už s dětmi byl?
Prakticky všude. Řetízkáč, autodrom, střelnice,…

Vy jako malé dítě, chodil jste na poutě?
Určitě. Ale ty bývaly ještě na starém týneckém hřišti. Takže jsem to měl jen přes silnici, takže jsem tam byl s kamarády od té doby, co přijeli až do chvíle než začali atrakce balit.