Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žhavou novinkou letošní týnecké pouti byl Avengers

Týnec nad Sázavou – Týnecké posvícení to nejsou jen makové, tvarohové či povidlové koláče a dozlatova upečená husička se zelím a houskovým knedlíkem, ale i Týnecká pouť.

27.10.2015
SDÍLEJ:

Týnecká pouť měla letos žhavou novinku. Atrakci Avengers.Foto: Martina Křečková

 Ta letošní se konala, jako již tradičně poslední říjnový víkend a nechyběly na ní houpačky, řetízkový kolotoč či neodmyslitelná střelnice. Kdo chtěl, nasedl na některou z atrakcí, kdo měl chuť na něco sladkého, koupil si turecký med či cukrovou vatu, a kdo chtěl, jen tak se procházel a nasával atmosféru posvícení.

„My jsme sem přijeli po dlouhých šesti letech," prozradila v úvodu Jiřina Třísková, která společně se svým manželem, dospělými dětmi a otcem Arnoštem Bekem přivezla do Týnce nejrůznější pouťové atrakce.

Jednou ze žhavých novinek roku, byl takzvaný Avengers, který jako jediný v České republice vlastní právě Lunapark Tříska. Nechyběl ale ani dětmi i dospělými oblíbený autodrom, obří skluzavka, či jumping.

„Musíme lidem nabídnout takové atrakce, aby měli chuť na pouť přijít a pobavit se. Proto se snažíme do míst, kam jezdíme pravidelně, atrakce obměňovat a přivézt pokaždé něco nového, nebo alespoň něco, co lidi táhne. A hlavně, musíme nabídnout zábavu jak dětem, tak i dospělým," zdůraznila Jiřina Třísková, která zdědila lásku ke kočovnému životu s pouťovými atrakcemi po svých rodičích a věří, že v jejích šlépějích budou pokračovat i její vnoučata.

Uvědomuje si, že prosadit se v této době je nesmírně těžké. Proto se celá rodina snaží své pouťové atrakce zvelebovat, přicházet s novými nápady a nabízet pouze služby na té nejvyšší úrovni.

„Na štace vyrážíme v březnu a končíme v říjnu. Takže jako první jezdíme pravidelně do Kutné Hory na Velikonoční pouť, potom míříme do Benešova na Májové slavnosti, a odtamtud na pouť do Čerčan, a tak dále, a tak dále. No a například letošní sezónu končíme Václavskou poutí ve Staré Boleslavi a tady u vás Týneckou poutí," vysvětlila spolumajitelka Lunaparku Tříska Jiřina Třísková s tím, že už nyní mají takřka plný kalendář pro příští rok. Výjimkou prý nejsou ani dlouhodobé smlouvy na čtyři, pět let dopředu.

„Do Týnce jsme se vrátili po tak dlouhé době jen proto, že jsme bojovali s místem pro naše atrakce. Příští rok bychom se rádi domluvili s městem ještě na větší ploše, abychom mohli přivézt všechny naše atrakce," dodala Jiřina Třísková.


Týnecká pouť měla letos žhavou novinku. Atrakci Avengers.

Týneckou pouť navštěvuji se svými dětmi pravidelně, říká Michal Konvička

Tradiční pouť v Týnci nad Sázavou si nenechal ujít ani Michal Konvička se svým dvanáctiletým synem Matějem a devítiletou dcerou Veronikou.

Věříte v životaschopnost poutí? Nejen týnecké, ale všech takovýchto menších?
Určitě ano.

Vy chodíte na Týneckou pouť pravidelně?
Pokaždé, když přijedou děti, tak na ni vyrazíme.

Chodíte i na jiné poutě?
To ne. Vyloženě jen sem do Týnce, ale zato pravidelně.

Máte nějakou svou oblíbenou pouťovou atrakci?
Calypso, ale protože to tady letos není, tak asi klasický velký řetízkový kolotoč.

Vyzkoušíte novinku letošního roku Avengers?
Musím se nejdřív podívat, jak to vůbec funguje, ale obávám se, že mě děti přinutí se na to posadit. Ale nevím, nevím. Když to tak sleduji,… I když. Musím být statečný.

Kde všude jste už s dětmi byl?
Prakticky všude. Řetízkáč, autodrom, střelnice,…

Vy jako malé dítě, chodil jste na poutě?
Určitě. Ale ty bývaly ještě na starém týneckém hřišti. Takže jsem to měl jen přes silnici, takže jsem tam byl s kamarády od té doby, co přijeli až do chvíle než začali atrakce balit. 

Autor: Martina Křečková

27.10.2015
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení