Cestou z Vlašimi, minulé úterý, se zastavila v Kolíně u řezníka a koupila vepřovou krkovici. Maso to podle čtenářky Benešovského deníku bylo na pohled velice pěkné. Prodavačka zákaznici dokonce ujistila, že ho právě přivezli.

„Kosti jsem ve středu upekla a z masa nakrájela kostky na segedínský guláš," popsala přípravu na vaření Eva Fučíková.

Ve čtvrtek si žena přivstala už ve čtyři hodiny ráno. Protože je zvyklá se po chatě pohybovat i bez svícení, vyjmula maso v misce z lednice, kde bylo uložené po celou dobu, na kuchyňskou linku. Když se pak otočila zpět k masu, domnívala se, že jí mezi kousky spadl alobal a odráží se od nevýrazného světla pronikajícího skrz okno z ulice.

„Rozsvítila jsem, ale v misce nic nebylo," uvedla čtenářka. „Proto jsem světlo zhasla a doslova zírala na zelenkavě světélkující kousky," popsala situaci, kterou zažila poprvé v životě.

Maso proto přeskládala do jiné krabičky. Jenže potravina světélkovala i nadále. Dokonce jí světélkovaly i prsty, kterými maso brala.
„Byla jsem v šoku," líčí neobvyklý zážitek. „Přeskládala jsem proto maso lžící a pak světélkovaly obě misky i lžíce. Nechtělo se mi tomu vůbec věřit," popsala Vlašimačka.

Vyděšená žena nechtěla rodině kazit pobyt na horách, proto se ráno, před odjezdem do Liberce, se svým objevem nikomu nesvěřila. Teprve později, po návratu z Liberce maso ukázala manželovi. Ten reagoval naprosto opačně. Dostal záchvat smíchu, že jeho žena koupila fosforové maso.

Další kroky kvůli světélkujícímu masu směrovala Eva Fučíková z Vlašimi do médií. Přizvala komerční televizi a spojila se také s Benešovským deníkem.
Ne kvůli skandalizaci nebo senzacechtivosti či snaze poškodit obchodníky či zemědělce, ale proto, že sama na vlastní kůži prožívala a prožívá obavy o svého syna, který se narodil s postižením.

„Celých sedmnáct let jsme proto v kontaktu se specializovaným oddělením genetiky," líčí žena své pohnutky k medializaci vlastního prožitku s neobvykle se chovajícím masem. „Takové věci, jako je světélkující maso mně děsí. Domnívám se, že všechny nebo většinu anomálií způsobují potraviny, které jíme," je přesvědčena Eva Fučíková, které při zjištění jevu stále nechtěla podlehnout samovolně se vnucující zadní myšlence, že by se mělo jednat o nějaký potravinářský průšvih.

Dokonce si z úkazu dělala legraci, že bude nakonec potahovaná od energetiků, protože si bude místo jejich elektřinou, svítit vepřovým masem.
Do zjišťování původu světélkující krkovice pak žena zapojila také Českou obchodní inspekci, která ji ale odkázala na Krajskou veterinární správu Středočeského kraje.

„Veterinář z Kolína mě ubezpečil, že maso není radioaktivní," popsala postoj pracovníka kolínské veterinární správy žena z Vlašimi.

Eva Fučíková maso ukazovala i odborníkovi z vlašimské zbrojovky, který má mimo jiného na starosti svítící střelivo.

„Ani on nevěřil vlastním očím," tvrdí žena.

Krkovici pak viděl také člověk z potravinářského průmyslu a ten konstatoval, že svítí pouze tukové části masa.

Pro maso si později, stále ještě ve čtvrtek, přijel televizní štáb. Jenže jeho technika jev, přes to, že byl patrný očima, nedokázala zaznamenat. Proto polovina masa putovala do televizního studia. Pro druhou polovinu si z KVS z Kolína nikdo nepřijel.

„Odjela jsem proto domů, do Vlašimi. Teprve pak si pro vzorky masa přišla paní doktorka z krajské veterinární správy," dodala Eva Fučíková, která čeká na oficiální stanovisko odborníků z Krajské veterinární správy.

Názor ředitele KVS Zdeňka Císaře
Příčin světélkování masa může být několik. U tohoto konkrétního případu jsme odebrali po domluvě se zákaznicí vzorek a poslali ho do Státního veterinárního ústavu na rozbor a mikrobiologické vyšetření. Výsledky zatím nemáme, ale v minulosti, naposledy loni, se už několikrát stalo, že za světélkováním masa stojí bakterie rodu pseudomonas. Tohle konkrétní maso pocházelo od českého výrobce, což nám potvrdil doklady i jeho prodejce. Právě v provozovně, kde k prodeji došlo, naši pracovníci v pátek 24. ledna provedli kontrolu. Při ní nezjistili, že by došlo k porušení předepsaných postupů uskladnění masa, i když na prodejně už zmiňovaná surovina nebyla. Proto ji ale nebylo možné posoudit ještě smyslově. Pro člověka požití takového masa, po jeho správné tepelné úpravě, nebezpečné není. Zárodky zmiňovaných bakterií jsou totiž celkem běžné. Aby maso světélkovalo, musí mít mikroorganismy správné podmínky pro svůj růst. Ty nastávají při nesprávném skladování masa a to většinou až u spotřebitele. Státní veterinární správa prování dozor při porážce a zpracovávání masa a kontroluje i zásilky směřující na český trh.