„Výzvu o pomoc při pátrání po pachateli přepadení zveřejnil Benešovský deník a Vlašimský zpravodaj. Na začátku června pak anonymní ženský hlas a uvedl, že si v novinách přečetl výzvu policie o pomoc při pátrání po majiteli nalezené zelené kostkované bundy. Tu kriminalisté dávali do souvislosti s loupežným přepadením. Neznámá volající uvedla, že ví, komu bunda patří. Mělo se jednat o muže z Vlašimi,“ popsala mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

Kriminalisté pak třiadvacetiletého muže z Vlašimi vyslechli a ten se k loupežnému přepadení, k němuž došlo 20. března, doznal. Přiznal ale také další přepadení. Za to ho policisté nyní obvinili z loupeže, neoprávněného držení platební karty a krádeže.

Je stíhán na svobodě, ale za delikty mu hrozí dva až deset let za mřížemi.

Co se vlastně ve Vlašimi během předjarního večera stalo? Kolem půl desáté večer neznámý pachatel u křižovatky ulic Erbenova a U Topolu, oblečený do mikiny s kapucí na hlavě, stažené do obličeje, zezadu přiběhl k procházející pětačtyřicetileté ženě. Přiložil jí k levému rameni přes oblečení přesně nezjištěný předmět, který u poškozené způsobil částečnou paralýzu rukou. Toho lotr využil a druhou rukou ženě strhl z levého ramene kabelku. Přepadená v ní přišla o peněženku se 1700 korunami, platební kartu, doklady a další věci hodnotě nejméně 2500 korun. Útočník naštěstí ženu nezranil. Policisté pak nedaleko místa činu nalezli bundu, o níž předpokládali, že by mohla patřit pachateli.

Při výsleších se mladík doznal, že to nebyla jeho první kriminální akce. Už 16. února v půl jedenácté v noci vytrhl dvaapadesátileté ženě kabelku a igelitovou tašku, které držela při otvírání dveří domu v Zámecké ulici, v pravé ruce. V zavazadlech měla žena mobilní telefon a doklady.
Oběma přepadeným mladý agresor způsobil celkovou škodu 8800 korun.

„Děkujeme oznamovatelce za zavolání a novinám za zveřejnění informací,“ dodala mluvčí policie.