Letos budou dokončené přestavby dvou železničních přejezdů na posázavské trati ve Skochovicích a ve Vraném nad Vltavou. Původní přejezdy, zabezpečené pouze výstražnými kříži, jsou přestavovány na modernější se světelnou a zvukovou signalizací a polovičními závorami.
V souvislosti s přepojováním železniční stanice Čerčany na prozatímní zabezpečovací zařízení bude mezi 18. až 29. únorem přepojený i přejezd v Poříčí nad Sázavou a mezi 3. až 7. březnem budou ze stejných důvodů na trati od Ledečka přepojené přejezdy před Lštěním a před stanicí Čerčany. Tyto tři přejezdy budou, pravděpodobně v červenci, modernizované až při zapojování do definitivního zabezpečovacího zařízení v Čerčanech.
Také přejezd ve Voračicích na hlavní silnice I/18 z Olbramovic do Příbrami má být modernizovaný a opatřený optickou i akustickou signalizací s polovičními závorami.
„Termín je zatím v jednání,“ konstatoval Jiří Šťastný z pražské Správy železniční dopravní cesty.
Zásadnější rekonstrukce železničního svršku, nástupišť, mostů, propustků a tunelů se na lokálních tratích kvůli výstavbě koridoru neplánují.
„Až na příští rok je plánovaná výměna nosné ocelové příhradové konstrukce mostu přes řeku v Týnci nad Sázavou,“ doplnil Jiří Šťastný.