Před několika měsíci odstavil neznámý majitel svoje auto, značky Škoda Favorit, na parkoviště naproti obuvi Horákovi ve Vnoučkově ulici.
Městská policie na auto umístila botičku, ale občan, který tam auto zanechal, se k policistům nedostavil a o auto neprojevil žádný zájem. Proto se také vozidlo stalo obětí vandalismu. Nejdříve mělo vymlácené přední okénko, teď mu chybí i to zadní.
„Nemáme jinou možnost než vozidlo jako překážku silničního provozu odtáhnout. K tomu dojde tento týden. Auto odtáhneme do Táborských kasáren a zajistíme. Tam si ho může majitel vyzvednout,“ uvedl velitel Městské policie Luboš Baranec.
Pokud si majitel auto nevyzvedne do půl roku, stane se majetkem města. Auto se poté vyřadí z evidence a ekologicky zlikviduje.
„Auto jsme neodtáhli dříve, protože jsme neměli spuštěný systém na odtahování těchto vozidel. Systém dáváme dohromady až teď,“ řekl velitel.
Pokud policisté zjistí, kdo je majitelem auta, jednou z možností jak přestupek řešit, je na místě uložit blokovou pokutou do výše 2000 korun.
„Jestliže to posoudíme jako překážku silničního provozu, a z toho důvodu také budeme auto odtahovat, hrozí majiteli odebrání dvou bodů,“ sdělil Luboš Baranec.
Majitel auta také zaplatí veškeré náklady, které se týkají odtahu a uložení vozidla.
Odstavené auto se také nezamlouvá obyvatelům ulice Vnoučkova.
„Je to hrozné. Policisté by to auto měli odtáhnout, myslím že tu stojí už dost dlouho,“ uvedl Oleg Sosnovec, obyvatel benešovské Vnoučkovy ulice.