„Mzdy vzrostou od Nového roku o pět procent v tarifní mzdě," potvrdil mluvčí nemocnice Petr Ballek s tím, že navýšení platů se týká jak lékařů, tak středního i pomocného zdravotnického personálu a to platí, i když mzdy zdravotníků v benešovské nemocnici nepodléhají státním tabulkám.

Na mzdách zaměstnancům tak benešovská nemocnice letos vyplatí částku zhruba o deset milionů korun vyšší než loni.
V letošním roce se tak zvýšení platů nedočkají jen lékaři a sestry ve velkých státních nemocnicích, ale také jejich kolegové na českém venkově.

Benešovská nemocnice patří mezi první, které budou lékařům a sestrám hned od začátku roku zvyšovat platy.

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov s lůžkovou a ambulantní péčí má více než dvacet specializovaných zdravotnických oddělení a zaměstnává 115 lékařů, 363 sester a středního zdravotnického personálu a 100 sanitářů a pomocného personálů.

Lékaři z Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov si už v lednu na výplatnici polepší o zhruba dva tisíce korun, sestry si pak svůj domácí rozpočet zvýší zhruba o tisícovku.

„V řádu stokorun čeká zvýšení platu i další zdravotnický personál. Nemocnice se zaměstnancům snaží poskytovat nejenom mnoho benefitů, ale i pokud je to možné, přilepšit jim i finančně," sdělil tiskový mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov například v roce 2013 jednorázově vyplatila motivační odměny zaměstnancům v celkové výši skoro tři miliony korun. Bylo to poprvé po několika letech, kdy vedení nemocnice touto formou ohodnotilo dobrou a odpovědnou práci zaměstnanců ústavu.

Díky dobrému hospodaření nemocnice vyplatila zaměstnancům během loňska formou mimořádných odměn také zhruba deset milionů korun.