Přesto, že má Petra Lhotáková, policistka z Vlašimi, „svou firmu“ ráda, nejspíš v jejích službách skončí. Důvod má pádný. Její nadřízení s ní jednali jinak, než považuje za správné. „Vedení se k naší kauze staví zády. To mě velmi mrzí,“ říká otevřeně, i když je stále zaměstnankyní ministerstva vnitra. Vychází při tom z případu, který se odehrál na konci září ve Vlašimi. Tehdy napadl smíšenou policejní hlídku agresivní muž a Lhotáková si ze střetu odnesla zranění a hospitalizaci. I nyní, více než měsíc po ataku, je stále v pracovní neschopnosti. Svůj příběh ještě v nemocnici sepsala a publikovala na stránkách vnitřní sítě Policie ČR. Všimli si ho odbory policie a následně se do případu vložila také inspekce ministra vnitra. Lhotáková nyní dokonce tvrdí, že na svou osobu cítí kvůli zveřejnění kauzy tlak, aby od policie odešla. „Berou nás jako kusy a podstata věci, k níž ve Vlašimi došlo, je vedlejší,“ míní.
Co na to vedení benešovské policie? „Pan ředitel se k případu do prošetření nebude vyjadřovat,“ uvedla pouze tisková mluvčí Zuzana Stránská.
Od policie na Benešovsku nyní odchází sedm jejích příslušníků, dalších 12 tabulkových míst není obsazeno vůbec. K 1. lednu příštího roku tak bude mít PČR Benešov o 19 lidí méně, než by měla mít.