ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Podle pokynů ministerstva máme nechat rodičům na přihlášení dětí letos co možná nejdelší čas,“ připomněla Taťána Mastná, ředitelka Mateřské školy U Kohouta Sedmipírka v Benešově jedno z řady zvláštností letošních zápisů. „A nemá při tom být mezilidský kontakt,“ upozornila.

Další tři benešovské mateřinky si dělají prostřednictvím běžného e-mailu předzápis. To je v podstatě jen jakýsi nezávazný příslib rodičů, že jejich dítě bude navštěvovat tu konkrétní školku. Platnost mailové přihlášky ovšem spočívá v tom, že je opatřena uznávaným elektronickým podpisem. Zmiňované školky budou proto nové děti oficiálně zapisovat 5. a 6. května.

„My máme zápisy celé dva týdny od druhého do patnáctého května. Pro osobní setkání s rodiči, kteří potřebují vyřešit speciální potřeby jsem vyhradila dvanáctého května. Už nyní se mnou chtějí mluvit dvoje rodiče,“ potvrdila Taťána Mastná, ale připomněla, že rodiče bez možnosti využívat počítač si mohou vyzvednout tiskopis.

„Informace o možnostech zápisu máme na vývěsce i na našem webu. Ale vždycky se najdou rodiče, kteří se o to vůbec nezajímají a chodí pak i mimo termíny zápisu. Pokud budeme mít volnou kapacitu, děti přijmeme i tak,“ dodala ředitelka Mateřské školy U Kohoutka Sedmipírka v Benešově.