To a mnoho dalších skladeb si mohli milovníci vážné hudby poslechnout v pátek večer v podání Vratislava Kříže, sólisty Státní opery v Praze a harfenistky Národního divadla Ivany Pokorné při Svatohubertském koncertu v kapli zámku Konopiště.

V kapli vystupují oba umělci poprvé

„Jestli se nepletu, tak na Konopišti jsme po šesti letech podruhé, ale v kapli budeme s Ivankou vystupovat poprvé. Kvůli tomu a také proto, že jsou dneska dušičky, jsme vybrali takový komornější repertoár," uvedl Vratislav Kříž s tím, že Konopiště je jeho srdci blízké nejen proto, že má nedaleko chalupu, ale především díky jedinečnosti zdejšího přírodního divadla.

„Dělali jsme tady operu Rusalka, Prodaná nevěsta a v loňském roce to byla Carmen," poznamenal sólisty Státní opery v Praze, který přiznal, že při koncertech dává přednost komornějšímu prostředí.

Stejně tak jako Ivana Pokorná, která měla mírné obavy z chladného prostředí zámecké kaple. I ona potvrdila, že má při vystoupeních ráda blízký kontakt s publikem.

Harfenistka hraje na střevové struny

„Já mám na harfě střevové struny a ty jsou na zimu náchylné. Ale bála jsem se zbytečně. Je tady příjemně, a navíc mi paní kastelánka připravila ještě elektrický přímotop," pochvalovala si harfenistka Národního divadla, která přiznala, že ač jsou ruce pro její povolání velice důležité, ráda pracuje manuálně na zahradě okolo domu.

„Není to tak dlouho, co jsem si poranila na pravé ruce palec, ale všechno dopadlo dobře a můžu hrát dál," dodala Ivana Pokorná. Křehká blondýnka, jíž dělá padesátikilová harfa společnost už více než tři desítky let.