To vše musí strpět především nejbližší sousedé muže, který si za domem v jinak tiché obci vytvořil závodní dráhu. Tam prohání motorky a čtyřkolky.
Alespoň tak to vidí žena, která přijela ke svým známým do osady Zahrádka nedaleko Maršovic na návštěvu.

„Těšila jsem se, jak si dáme kávu a pohovoříme. To ale nebylo možné,“ začala svůj dopis stěžovatelka, která se podepsala jako Věra T. z Benešova.
Podle ní si místní obyvatel, soused její známé, zřídil na poli motokrosovou dráhu, kde se prohánějí mimo něj a jeho známých i motorkáři
z místního baru. Ti se prý před jízdou notně posilňují alkoholem.

„Předvádí se, komu to víc řve. Navíc znečišťují i okolí, což je nejen vidět, ale i cítit. Jedna toaleta nestačí jejich lidské potřeby pokrýt,“ pokračuje Věra s tím, že zastupitele, ani starostu Maršovic pod které Zahrádka spadá, jejich bezohledné chování nezajímá.

„Oni totiž bydlí v dostatečné vzdálenosti, kde si mohou v klidu a pohodě užívat svůj volný čas a zasloužený odpočinek,“ uvedla v závěru rozhořčeného dopisu žena.

O problému se soukromým závodištěm v Zahrádce ví i starosta Maršovic Bohumil Ježek. Zatím však zůstává
v klidu.
„Kde není žalobce není ani soudce,“ míní Bohumil Ježek, starosta Maršovic a podotkl, že pozemek, na kterém motorky jezdí, je v soukromém vlastnictví a s vlastníkem už mluvil.

Problémy se sousedovým hlučným koníčkem se sice dostaly až do redakce Deníku, obec Maršovice, jak uvedl starosta Bohumil Ježek, však stížnost zatím řešit nemusela.

„I kdybych dostal stížnost na stůl, můžu jí maximálně postoupit hygieně nebo přestupkové komisi,“ vysvětlil starosta s tím, že s hříšníkem mluvil, ale jeho vyjádření se nedočkal. Připomínku prý jen vyslechl aniž by jakkoliv zareagoval.

I Benešovský deník se pokoušel s majitelem pozemku, na němž se konají motokrosové dýchánky mluvit.

„Ta paní smíchala dvě věci dohromady. Místní motorkářskou hospodu a mojí maličkost. Ale mezi námi žádná spojitost není,“ uvedl Josef Muška, který ochotně, pravděpodobné nedorozumění vysvětlil.

Ten si skutečně zhruba před rokem, za domem, na svém soukromém pozemku, zřídil motokrosovou dráhu. Z úvozu, který byl zarostlý trávou a křovím.
„Jedna z dcer jezdí závodně na motorce, tak hlavně pro ní,“ podotkl muž s tím, že ona vyjede na dráhu tak jednou do měsíce a jeho kamarádi asi dvakrát.

Josef Muška nepopírá, že na začátku května pronajal svou dráhu místnímu motobaru. „Ale to bylo řádně ohlášené na hygieně, na obci, u lesáků,“ hájí se údajný rebel, což potvrdil i starosta Maršovic Bohumil Ježek.

Muž, míní, že dráha, která je od rodinných domů vzdálená zhruba dvě stě metrů a projede po ní nanejvýš motocykl, nikoliv čtyřkolka, která by se tam kvůli své šířce nevešla, nemůže klid v obci nikterak výrazně narušovat.