Dlouholetá spolupráce s ortopedem Jiřím Beznoskou přivedla ve středuuž podruhé do benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie mistryni světa v alpském lyžování Šárku Záhrobskou. „Doufám, že jako pacientka se sem už nepodívám,“ uvedla dvaadvacetiletá žena na tiskovce, ale důvodem jejího vyjádření nebyla nespokojenost s péčí. „Ortopedie na mě udělala velmi dobrý dojem, takže na pobyt v Benešově mám jen příjemné vzpomínky,“ doplnila.
Důvod včerejší návštěvy byl poněkud jiný, než další operační zákrok. Šárka Záhrobská se totiž stala patronkou ortopedie. „Byla jsem velmi mile překvapena, že jsem takovou nabídku dostala a ani vteřinu jsem neváhala ji přijmout,“ nezakrývala sjezdařka své pocity. „Je to pro mě další nová zkušenost a věřím, že celé nemocnici a hlavně ortopedickému oddělení alespoň trošku svou osobou pomohu.“
Benešovská nemocnice včerejším aktem získala další body v pomyslné tabulce soutěže kvality oblastních nemocnic. Primář ortopedie Jiří Beznoska pak na tiskové konferenci připomněl, že jeho oddělení zvládá za rok až 1400 operací včetně těch nejsložitějších, například kolem 350 endoprotéz. Úroveň ortopedie dokládá i skutečnost, že se do Benešova na zkušenou jezdí školit i lékaři z jiných nemocnic. „Region Benešovska je navíc velmi specifický, protože v létě se zvýší díky chatařům počet obyvatel až o sto tisíc a díky strategické poloze zařízení se stávají našimi potenciálními pacienty,“ vysvětlil primář.
Z návštěvy atraktivní sjezdařky byli „paf“ zejména mužští účastníci tiskovky. Šárka Záhrobská proto obdržela věcné dary a vyslechla si řadu komplimentů. „Jako ješitný chlap, který má vedle sebe krásnou ženu, si to užívám,“ řekl například ředitel NRS Miroslav Petrik.