„I průzkumy ukazovaly, že ve finále bude pan Zeman s panem Drahošem. Příjemně mě překvapilo třetí místo pana Fischera. To je dobrý výsledek, vzhledem k pozdější kandidatuře a skutečnosti, že ho většina voličů poznávala až během volební kampaně. Doufám, že v naší politice neřekl ještě poslední slovo,“ řekl vlašimský starosta Luděk Jeništa s tím, že velmi pozorně sledoval kandidáty, jejich názory, postoje, jejich pracovní historii, zkušenosti, jazykovou vybavenost.

Z kandidátu vycházel podle jeho názoru nejlépe právě Pavel Fischer, ale i z těchto dvou finalistů lze podle Luďka Jeništy vybrat dobrého prezidenta.

O druhém kole voleb promluvil i benešovský starosta Petr Hostek, který výsledky voleb z prvního kola hodnotí jako předem jednoznačné. „Můj typ ohledně druhého kola voleb je celkem jasný, vyhraje současný prezident Miloš Zeman, jelikož se mu podaří zmobilizovat venkov a menší města,“ podotkl.

Naopak starosta Votic věří v druhého vítězného kandidáta, Jiřího Drahoše. „Hlavní je nyní druhé kolo, kde se rozhodne. A myslím si, že výsledky budou velice vyrovnané. Nepředpokládám, že by ani jeden kandidátů zvítězil výrazně. Věřím, že vyhraje pan profesor Drahoš,“ předeslal Jiří Slavík.

Zda bude účast u druhého kola prezidentských voleb větší než v případě prvních, se ještě ukáže. Starosta Ratměřic Viktor Liška ale věří, že voličů přijde o něco více. „Předpokládal jsem větší volební účast při prvním kole, v druhém kole si myslím, že zájem stoupne, ale ne o tolik. Což nahrává tomu kandidátovi, který jde proti současnému prezidentovi, podle mého názoru,“ svěřil se Viktor Liška. Ratměřický starosta by si právě osobně přál, aby došlo ke změně na prezidentském postu.