Přátelé Chvojna vyrážejí na novoroční pochod s názvem „Sejdeme se na Chvojně“ 1. ledna v 11 hodin od sokolovny v Benešově. S krédem: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“ je jistě v roce 2019 čeká ještě dost pohybu.

V Křečovicích se 1. ledna také chystá Novoroční pochod, již po patnácté. Trasa, na kterou nastoupí ve 13 hodin, bude směrovat do Hodětic.

Trochu rychleji, a to během, přivítá rok Sdružení Konopišťská desítka a všichni, co se přidruží. V úterý 1. ledna se setkají v 14.15 hodin nadšenci všech věkových kategorií v Benešově v konopišťském parku, aby si zaběhli jeden nebo dva okruhy po parkové cestě kolem rybníka. Délka okruhu je 2,7 kilometru. Konopišťská desítka se snaží vytvářet sportovní akce na úrovni a s tradicí, vytvářet a sestavovat tým nadšenců, kteří se snaží o další rozvoj akcí a především podporovat sport mládeže.

Dalším příjemným pohybem, a to cyklistikou, přivítají nový rok cyklisté Benešova na nesoutěžní vyjížďce o délce 20 kilometrů. V čele vyjížďky bude stát benešovský cyklista a novinář, pan Antonín Fiala. Setkají se v 10 hodin na parkovišti u Penny v Benešově.

Již tradiční novoroční pochod, běh či jízda na kole, může být skvělou možností praktického uplatnění jednoho z novoročních předsevzetí, která si dáváme každý rok. Těmi jsou shodit nějaké to deko, zase se dostat pomalu do kondice po dnech strávených sledováním televize a konzumací vánočního cukroví. Odměnou všem bude dobrý pocit, že něco udělali pro sebe a své zdraví.