Od úterka 17. března omezí vlakovou dopravu do Prahy přestavba čerčanského nádraží, demolice mostu přes Sázavu a dokončování modernizace tratě mezi Senohraby a Strančicemi.
„Hlavní stavební práce se letos koncentrují do obnovy celé železniční stanice Čerčany, včetně mostu přes řeku Sázavu a to ve výlukách od 17. března do 19. listopadu,“ připomněl Pavel Halla ze Správy železniční dopravní cesty.
Mezi Strančicemi a Benešovem nepojede bez náhrady denně jedenáct pantografových souprav a v opačném směru devět s tím, že další dva osobní vlaky ukončí jízdu v Čerčanech a u jednoho spoje budou cestující přestupovat do jiné soupravy. V rekonstruované stanici zastavují rychlíky v obou směrech.
„Mimo to budou na 2. traťové koleji pokračovat stavební práce od poloviny dubna do poloviny června v úseku Senohraby – výhybna Mirošovice a střídavě na obou kolejích mezi výhybnou Mirošovice a Strančicemi od poloviny červena do konce října,“ upřesnil výluky mluvčí SŽDC s tím, že pokračují i stavební úpravy benešovské měnírny napětí trakčního napětí.
„Nedořešená zůstává otázka zrušení úrovňového přejezdu v Mnichovicích a jeho nahrazení mimoúrovňovým křížením. Pokud by přeci došlo k realizaci, znamenalo by to časový posun plánovaného ukončení stavby,“ poznamenal Pavel Halla.
Cestující mohou sledovat zejména v úseku Senohraby - Strančice a na čerčanském nádraží, že pokračuje stavba základů pro sloupy trakčního vedení a jeho montáž i rekonstrukce výpravní budovy.
Obyvatelé Nového Městečka začnou dočasně chodit do obce místo přes lávku na železničním mostě po silnici kolem hřiště. „I když to bude ztracená investice za 30 tisíc korun, dodavatel tam postaví pro těch pár lidí, kteří tudy možná v noci budou chodit, provizorní osvětlení,“ okomentoval starosta Karel Bárta omezení občanů.

Výluková řád na trati Benešov - Prahu od 17. března do 12. prosince najdete ZDE