Venkovní aktivity – využití prostoru v okolí školy. Tak se jmenuje projekt, který letos dokázali realizovat v ZŠ Postupice.
I žáci školy kopali, sázeli, drtili, odváželi, přiváželi, zalévali, upravovali. Všechny děti z druhého stupně byly zapojené do zahradnických prací v rámci pracovního vyučování, přírodopisu a dalších výchov.
„V letošním roce se nám ve spolupráci se zřizovatelem obcí Postupice podařilo získat dotaci od ministerstva pro místní rozvoj ve výši dvě stě čtyřicet tisíc korun. Naše spoluúčast na projektu byla sto čtyři tisíce,“ uvedla ředitelka Základní školy Postupice Miroslava Ottlová.
Podmínkou získání dotace bylo zapojení dětí do realizace projektu. V Postupicích proto začali od jejich názorů a nápadů. Zástupci osmáků a deváťáků se scházeli na pravidelných schůzkách a předkládali své návrhy a nápady na využití venkovního prostoru. Některé sice byly nerealizovatelné, ale nad většinou z nich se dalo zapřemýšlet.
Díky dotaci mohli Postupičští objednat například vybavení venkovní učebny, zahradnické sety, lavičky, odpadkové koše, ohniště a zahradnické práce.