Skončilo druhé kolo prezidentských voleb. Už od zahájení hlasování v pátek 27. ledna ve 14.00 zamířilo do 2068 volebních místností ve Středočeském kraji mnoho lidí. Volební místnosti se uzavřely v pátek ve 22.00 a v sobotu se otevřely od 8 do 14 hodiny. Nový prezident by mohl být znám už odpoledne kolem 17. hodiny.

Hlasovací právo má ve středních Čechách přes milion lidí.

Podobné to bylo už v prvním kole, které rozhodlo, že v pátek a v sobotu vybírají voliči mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. Před dvěma týdny volební účast ve středních Čechách dosáhla více než 71 procent. Tehdy získal v kraji Petr Pavel 41 procent hlasů, Andrej Babiš pak 31 procent.

První desítky lidí měly ve Středočeském kraji odvoleno už ve středu. To se lidem v karanténě či izolaci otevřela volební stanoviště na pěti místech. Drive-in místa navštívilo rovných 80 občanů. Nejvíce jich dorazilo v blízkém okolí metropole.

Volby hlavy státu probíhaly v pátek i v benešovské nemocnici. Tam volilo celkem 61 voličů, z toho 15 na voličský průkaz. "Nejvíce voličů bylo v lůžkové části rehabilitačního centra nemocnice, a to 18, dvacet pacientů volilo na oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče 20," informoval Petr Ballek, tiskový mluvčí Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. 

Fotogalerie: Druhé kolo prezidentských voleb v benešovské nemocnici