Na nich se nachází kromě budovy i podzemní nádrže, na travnatém pásu při hlavní silnici pak poutač s ceníkem za pohonné hmoty.

„Záměr prodeje se trochu zasekl vzhledem k zákonu o církevních restitucích, protože tento pozemek historicky býval pozemkem církve. Judikatura nejvyššího správního soudu hovoří o tom, že pozemků, které jsou ve vlastnictví obcí, se restituční zákon nebude týkat," informoval vlašimský starosta Luděk Jeništa. Ten potvrdil, že už radnice obnovila jednání o prodeji.

Radnice při licitování o ceně nemovitosti využila situace v nedaleké lokalitě. U křižovatky supermarketu Billa totiž město samo nakupuje pozemek od zahraničního vlastníka za cenu patnáct set korun za metr čtvereční na němž vyroste v blízké budoucnosti kruhový objezd.

„Při jednání s Benzinou jsme argumentovali tím, že když v totožné lokalitě nakupujeme za tuto cenu, musíme za stejnou cenu i prodávat. Samozřejmě se trošičku kroutili, ale nakonec s naším návrhem souhlasili. Přišla od nich žádost o odkup tohoto pozemku s tím, že akceptují námi navrženou cenu," dodal vlašimský starosta a připomněl, že smlouva je pro město Vlašim velmi výhodná.

Zadní část pozemku, kde stojí budova čerpací stanice, je podle vyjádření místostarosty Karla Kroupy stále předmětem církevních restitucí. „Oni od nás kupují jen část toho pozemku blíže k silnici, ten zbytek si budou muset vyřešit potom, po uzavření církevních restitucí," podotkl Karel Kroupa s tím, že město takto získá do rozpočtu částku převyšující čtyři miliony korun.

KAREL CHLUMEC