VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za nasbírané staré počítače vyrazí školáci do jihlavské zoo

Benešovsko – Žáci z osmadvaceti základních a středních škol Středočeského kraje, mezi nimiž nechyběly ani dvě školy z Benešovska, Základní škola a Mateřská škola Senohraby a benešovská Základní škola Dukelská se zapojili do celostátní soutěže Věnuj počítač a pojeď do ZOO. Tyto děti dokázaly během tří měsíců vysbírat celkem 534 nepoužívaných počítačů.

19.2.2014
SDÍLEJ:

Staré počítače mohou někomu ještě posloužit.Foto: Ilustrační foto: archiv VLP

„Soutěž s názvem Věnuj počítač a pojeď do ZOO, v níž žáci základních a středních škol v celé České republice sbírali nepoužívané počítače, uspořádala v rámci projektu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět nezisková organizace, která se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu," vysvětlil Šimon Slavík z pořádající agentury s tím, že tři školy, které odevzdaly nejvíce počítačů v přepočtu na jednoho žáka školy, vyhrály výlet do ZOO Jihlava spojený s prohlídkou recyklační linky, kam nefunkční elektrospotřebiče putují.

Ani žáci ze Senohrab a ani ti z Benešova se do Jihlavy sice nepodívají, nic méně pedagogové na ně mohou být díky jejich snaze právem hrdi. ZŠ a MŠ Senohraby, do které dochází 110 dětí, nasbírala celkem třiatřicet počítačů. Tedy 0,30 kusů na jednoho žáka. Základní škola Dukelská odevzdala sedm počítačů, a to je při 643 dětech 0,01 starého přístroje na jednoho žáka.

„Snaha dětí a pedagogů ve Středočeském kraji nás velmi potěšila a doufáme, že inspiruje i další obyvatele, aby nepoužívané počítače a jinou elektroniku odevzdávali k recyklaci. Počítače obsahují řadu znovu využitelných nebo naopak nebezpečných látek, a je proto vhodné je odevzdat na místa k tomu určená," uvedla Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti.

V rámci projektu Věnuj počítač, do kterého se může zapojit i široká veřejnost, nezisková organizace všechny odevzdané přístroje odborně zkontroluje, nefunkční předá k recyklaci a ty stále sloužící poputují k dětem z dětských domovů. Lidé se tak mohou snadno zbavit nepotřebného zařízení a podpořit dobrou věc.

„Soutěž ve sběru elektrospotřebičů ovšem není jediným projektem, do kterého se mohou školy zapojit. Recyklohraní umožňuje mateřským, základním a dokonce středním školám průběžně plnit úkoly s tématikou ochrany životního prostředí, učit se o ní a současně získávat body, za které mohou dětem nakupovat nejrůznější pomůcky," dodal závěrem Šimon Slavík.

Autor: Martina Křečková

19.2.2014
SDÍLEJ:
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy. 

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení