Současně s tím ale také připomněl, že předloni sestavený desetiletý plán těžby, je nyní naplněn tak, jako by se těžilo už šest let. Z toho také vyplývá, že celý desetiletý plán bude naplněn mnohem dřív.

Problémem nejen Benešova proto zůstává odbyt dřeva. Trh s ním se podle místostarosty hroutí. Ani v Benešově teď neví, co bude dál. Čínské odbytiště, kam město prostřednictvím Lesů České republiky dřevo vozí, je pomalu nasycené. „Zatím naše lesní hospodaření není ztrátové, ale už je na hraně,“ tvrdí Tichovský.

To platí jen díky tomu, že se stále ještě těží. Už brzy ale pily dřevorubců v Obecních lesích Benešovska utichnou. „Plán bude naplněný napřesrok, možná ale už na konci letoška. Pak už naší další činnost ve spolku budeme muset dotovat,“ upozornil místostarosta.

O něco lépe jsou na tom lesy v držení obce Chrášťany. Ty podle starosty obce Pavla Hrušky mají zhruba 120 hektarů. „Docela se ale bojíme soukromých lesů. Lidé, kteří je získali v restituci, se o ně moc nestarají. Proto se obáváme šíření kůrovce právě odtud,“ poznamenal starosta.