„Díky tomu k nám do obce zajíždí každé dvě hodiny autobus, který odtud směřuje na po dálnici D1 až na autobusové nádraží v pražských Roztylech,“ potvrdil ostředecký starosta Marek Škvor.

Do Ostředka, obce stojící přímo vedle dálnice D1, proto zajíždějí spoje, které se tam dostávají od Zruče nad Sázavou na Kutnohorsku. V Ostředku pak do autobusu nastupují další cestující, které tam svážejí autobusy z oblasti Uhlířských Janovic, Benešova, Sázavy nebo Chocerad. Pak už cesta dopravního spoje zamíří přímo na dálnici D1 s cílem – autobusové nádraží Praha – Roztyly.

Z Halloweenského večera v Bukovanech.
Po halloweenském průvodu bukovanské děti dlabaly dýně a opékaly buřty

„Lidé si možnost pohodlného cestování pochvalují, protože od nás jsou v hlavním městě za necelou půlhodinu. Tedy když se něco na dálnici nestane. Jezdí nejen ti, kteří v Praze pracují nebo studují na středních či vysokých školách, ale také třeba i za sportem,“ popisuje Marek Škvor, i když přiznal, že spuštění integrované dopravy v Ostředku se trefilo shodou okolností právě do okamžiku, kdy byla obec kvůli budování skupinového vodovodu Chopos dost rozkopaná. Nakonec ani to nemělo žádné fatální následky na fungování systému integrované dopravy.

„A my jsme za tuto možnost moc rádi,“ dodal starosta Ostředka Marek Škvor.