Tam na začátku tohoto týdne dorazil Mikuláš s andělem a čertem, kterého představoval Martin Macík junior. Nejmladší pilot kamionu v historii Rallye Dakar.

Kdy jste jel poprvé Rallye Dakar?
Dakar se jezdí každý rok začátkem ledna, a já se ho budu v roce 2016 účastnit už počtvrté. Dvakrát jsem jel coby navigátor, minulý rok poprvé jako pilot, a teď pojedu jako pilot podruhé.

Vím, že Rallye Dakar je velice náročný závod. Dokončil jste ho coby pilot?
Jako pilot bohužel ne. V polovině závodu jsem měl technický problém, takže jsem vypadl, což je u Rallye Dakar více než padesátiprocentní pravděpodobnost, že něco takového nastane. Ale tentokrát bych to chtěl změnit. Uvidíme, zda se to podaří. Ovšem coby navigátor jsem jednou skončil na osmnáctém a podruhé na krásném třináctém místě, což byly super výsledky.

Proč jste dnes přijel do Dětského domova Racek?
V sobotu je Mikuláš a my jsme ve spolupráci s jednou firmou na výrobu hraček chtěli udělat dětem radost. Rozhodli jsme se tedy, že navštívíme a obdarujeme dva dětské domovy. Tady ten na Racku a poté v Pyšelích.
Já jsem tohle ještě mockrát nezažil, protože vlastní děti zatím nemám, i když prcků mám okolo sebe hodně, ale vidět ty rozzářené dětské oči, když dostanou dárky, to je něco úžasného. A když mi ten klučina řekl básničku, byla to naprostá bomba. To mě fakt dostalo. Takže si myslím, že si ty děti dárky zaslouží, a doufám, že alespoň některému z nich ta snaha v životě vyjde.

To byl váš nápad, navštívit dětské domovy?
Tak napůl. Já jsem chtěl něco takového udělat, protože mám děti rád, sám mám doma dvouletého synovce, a do toho přišla zmiňovaná firma na výrobu hraček s tím, že má stejný nápad. Takže jsme spojili síly a vzniklo toto úžasné setkání, kdy děti potěšily dárky a my z toho máme ohromnou radost.

Vy jste chtěl být čertem?
Zaprvé já jsem pořád hodný, takže alespoň jednou jsem chtěl být za toho zlého, a zadruhé, je tady se mnou Lukáš Kvapil, který jezdí Dakar na motorce, a ten je o dost vyšší, takže se na toho Mikuláše hodí víc. A anděla nám dělá Eliška Černá, která to celé zorganizovala.