Obce se nejen sdružily, ale daly dohromady také finance, díky nimž si mohou koupit polovinu vodohospodářské společnosti. „Tato poloviční část vodohospodářské společnosti nás, jako členy svazku, přijde celkově na pětaosmdesát milionů korun,“ uvedl benešovský místostarosta Roman Tichovský.

O vkladu jednotlivých obcí rozhodovala zastupitelstva a schvalovaly je pak orgány DSO, tedy jeho valná hromada. Je pochopitelné, že ze všech signatářů smlouvy o založení Dobrovolného svazku obcí Společná voda nejvyšší vloženou částku poskytlo největší sídlo, Benešov.

Veletrh sociálních služeb na Masarykově náměstí v Benešově.
Obrazem: Veletrh sociálních služeb ukázal potřebným služby, které mohou využívat

„Náš vklad činí 40,2 milionu korun nad rámec základního vkladu, a to za účelem vytvoření vlastního kapitálu Dobrovolného svazku obcí Společná voda,“ připomněl benešovský místostarosta Roman Tichovský s tím, že zmiňovaná suma má sloužit k doplnění vkladu ostatních členů DSO. Masivní vklad Benešova posvětilo svým souhlasem také benešovské zastupitelstvo při své poslední předvolební schůzi 12. září.

Základním kapitálem v tomto případě je infrastruktura, kterou Benešov vlastní a využívá v rámci vodního hospodářství ve městě. Předsedou Dobrovolného svazku obcí Společná voda je starosta Benešova Jaroslav Hlavnička, místopředsedou pak jeho kolega z Vlašimi, starosta města Luděk Jeništa.