Klub našel své stálé zázemí v romantické stavbě Vlašimské brány v ateliéru vlašimského výtvarníka a pedagoga ve výslužbě Stanislava Příhody. Převážně místní výtvarníci v inspirujícím prostředí Podblanické galerie organizují připravují se na další akce.
Instalovali jsme například výstavu našich členů v Podblanickém ekocentru a uskutečnili výstavu pod širým nebem v přední části zámeckého parku,“ uvedl Stanislav Příhoda některé z akcí s tím, že výstava v přední části zámeckého parku volně navázala na předchozí úspěšné ročníky Podblanických plenérů a doplnil, že také letos je pro milovníky výtvarného umění připraven zajímavý program.
„Budeme pokračovat ve shromažďování obrazů a dokumentace o malířích Podblanicka, profesionálech i amatérech. Máme již některé zajímavé obrazy zapůjčené například z Trhového Štěpánova,“ doplnil Stanislav Příhoda. Klub chystá také zbudování galerijní knihovny a je připraven přijmout i knižní dary od lidí. Rozrůst by se měla i sbírka velikonočních a vánočních pohledů.
„Během Dnů evropského dědictví opět zajistíme výstavu obrazů v parku a připravujeme i spolupráci s mateřskými školami a občanským sdružením Sluníčko,“ prozradil plány klubu do budoucna Příhoda. Každý z návštěvníků Podblanické galerie má možnost kromě prohlídky expozic a neobvyklých pohledů na město nahlédnout do velké obrazové kroniky a případně ji doplnit o své postřehy a náměty. V červnu se regionální výtvarníci vypraví do Trhového Štěpánova s návštěvou zdejšího muzea a výstavní síně Josefa Tříšky.
V Podblanické galerii, která vznikla za podpory vlašimské radnice v rámci první fáze projektu obnovy vlašimského zámeckého parku po rekonstrukci Vlašimské brány budou podle slov Stanislava Příhody pokračovat tradiční Hodinky v ateliéru, které se za velkého zájmu příznivců galerie konají každou první středu v měsíci. „Samozřejmě mezi námi přivítáme i další případné zájemce, kteří by se chtěli na naší činnosti podílet,“ usmívá se neúnavný výtvarník a propagátor podblanické krajiny Stanislav Příhoda. Galerie je v květnu otevřena pouze o víkendech od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. Jejím provozovatelem a dlouhodobým nájemcem je ČSOP Vlašim, kde lze také požádat o průvodcovskou službu.