Uspořádat charitativní sbírku starých autolékárniček a tím podat pomocnou ruku nejchudším lidem v Africe se rozhodla i společnost ČSAD Benešov. Ta se zapojila do sbírky, kterou pořádají společnosti Speed Media, Asante Kenya Lejly Abbasové a Adra. A Afričanům pomůže ve spolupráci s ČSAD i Benešovský deník.

„Věnujeme pořadatelům sbírky celkem šest set vyřazených lékárniček, které nesplňují současné předpisy o povinné výbavě. Ty poputují především do zdravotnického zařízení keňského Itibu,“ uvedl Petr Palovčík, projektový manažer ICOM transportu Jihlava, majitele ČSAD Benešov s tím, že společnost vyzvala k podpoře myšlenky všechny své zaměstnance.

„Sběrné místo máme na Mariánovicích, kde naše autobusy tankují. Všech třiadevadesát lékárniček, které byly v autobusech, jsme už odeslali do Jihlavy, kde je centrální sklad a odkud poputují dál, do Keni,“ vysvětlil ředitel ČSAD Benešov Jan Svoboda.

Lidé, kteří ještě stále vozí ve svých autech nebo jim leží bez povšimnutí doma nepotřebné autolékárničky, je mohou v průběhu měsíce února odnést nejen do Mariánovic, ale i k nám, do redakce Benešovského deníku, Na Bezděkově 2056, Benešov.

Nezapomeňte, že vámi vyřazené fáče, gázové čtverce či náplasti mohou ještě někomu pomoci zachránit život.