Od pátku 7. března začínají na železniční trati do Prahy dlouhodobé výluky traťových kolejí mezi Benešovem, Čerčany a Senohraby. Razantní změny jízdního řádu potrvají až do začátku července.
Cestující, přijíždějící pravidelně ráno kolem 7. a 8. hodiny do Benešova, musí na klasické pantografy, jež svou jízdu ukončí ve Strančicích, zapomenout. Místo nich zde a v Čerčanech mimořádně zastaví mezinárodní expres do Slovinska a rychlík do Českých Budějovic.
I v odpolední špičce do Benešova pět osobních vlaků nedorazí. Ukončí jízdu v Senohrabech a cestující budou moci přestoupit do rychlíků. Ty však nezastavují na zastávkách Čtyřkoly, Pyšely a Mrač, ale pouze v Čerčanech.
V opačném směru přestane z Benešova ve všedních dnech ráno i odpoledne jezdit sedm osobních vlaků. Cestující do Čerčan se svezou rychlíky, ostatní lidé jezdící do zastávek a dalších stanic na trase do Prahy si musí zvolit jiné spoje.
V době výluk budou stavbaři rekonstruovat koleje mezi dočasnou výhybnou Bedrč a stanicí Čerčany i mezi nově vybudovanou výhybnou Pyšely a stanicí Senohraby. Kamenný most mezi Bedrčí a Mračí by stavbaři měli rozbourat při úplném zastavení provozu v sobotu 19. a v neděli 20. dubna.

Výluky na trati Benešov - Praha najdete ZDE