Nová sanitka bude vyjíždět ke zraněným divokým zvířatům na území od Černošic po Humpolec, kde působí Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim. Dosud užívaný automobil již dosluhoval a byl poruchový. „Chceme hlavně poděkovat veřejnosti za drobné dary i našim větším dárců. S novou sanitkou se ke zraněným zvířatům dostaneme bezpečně a včas. Doufáme, že se nám podaří ještě zvýšit úspěšnost zásahů, kdy se po vyléčení v naší stanici vrací zpátky do přírody téměř dvě třetiny zvířecích pacientů.“ 

Ve sbírce přispělo deset dárců hlavně z řad firem částkou 820 000 Kč a 182 dárců z řad veřejnosti s celkovou částkou 72 750 korun. „Sanitce bych vlastně přál, aby nemusela často vyjíždět. Ale když už vyjede, ať je její zásah rychlý, bezpečný a hlavně účinný. Ať pomůže mnoha zvířatům!“ popřál do služebního života Sanitce při křtu její kmotr, starosta Vlašimi Luděk Jeništa.

Výsledek sbírky předčil očekávání záchranářů. Mohou tak kromě nového auta koupit také další vybavení pro veterinární ordinaci: novou chirurgickou vrtačku a digitální vyvolávací zařízení k rentgenu a také nové zábrany, které staví každý rok kolem silnic na ochranu žab při jarním tahu. „Výsledek sbírky je fantastický, díky dárcům budeme u zvířat nejen včas, ale dokážeme jim i lépe pomáhat při těžkých zraněních jako jsou otevřené zlomeniny.“ uvedla k výsledku sbírky Alena Konvalinová, vedoucí Záchranné stanice.

Ondřej Pašek