Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všichni jsme chtěli pomáhat, vzpomíná na začátek charity Magdalena Suchá

Benešov – Když je Magdaleně Suché nejhůř, má se na koho obrátit. Žije totiž podle Desatera. A podle této prastaré normy také přistupuje k druhým. „Dává mi to velkou sílu. To, že věřím, mi pomáhá snáz překonávat těžkosti, které přináší život," shrnuje žena, která má podle Evy Vaverkové, jež paní Suchou do projektu Řád srdce přihlásila, slunce v duši. Pomohla totiž už mnoha lidem a těm, kteří pomalu ztráceli víru, dokázala vrátit naději

15.12.2015
SDÍLEJ:

Magdalena Suchá.Foto: Zdeněk Kellner

Magdalena Suchá s manželem postavili rodinný dům v Benešově a vychovali tři děti. Téměř tři desetiletí pracovala jako zdravotní sestra v benešovské nemocnici na novorozeneckém oddělení.

„Když byly naše děti malé, hlídala jsem nejen je, ale také děti lékařů. A hned po revoluci jsem jako zastupitelka Benešova vítala nové občánky. To všechno mě ohromně bavilo," usmívá se Magdalena Suchá.

Společně s Blankou Novotnou přivedly v roce 1997 k životu benešovskou charitu.

„Všichni jsme do toho šli se zapálením, všichni jsme chtěli pomáhat," líčí atmosféru začátků charity.

Proto se charitativní sbírka ošacení konala na benešovské faře každou středu. I dnes benešovská charita funguje, ale trochu jinak.

„Děláme misijní sbírku a peníze utržené třeba i z adventního jarmarku, poskytujeme potřebným. Třeba lidem z Nepálu stiženého hrozným zemětřesením," připomněla Magdalena Suchá.

„Lidé přispějí, když jimi něco otřese," hodnotí Magdalena Suchá českou mentalitu. Čechy otřásla i velká migrační vlna. „Když jsme s kolegyněmi třídily věci pro lidi zasažené povodněmi, byly jsme od nich celé špinavé. Proto jsme pro pomoc běžencům sbírku ošacení raději nepřipravily a pomáhali sbírkou finanční, aby si ti lidé mohli koupit jídlo a nové přikrývky," vysvětlila Magdalena Suchá.

Hodiny práce pro charitu dobrosrdečná žena z Benešova nepočítá. Bylo jich moc a moc. Manžel Magdaleny Suché při telefonátu jejích kolegyň z nemocnice dost často hlásil, že právě tam, kam se dovolaly, nikdo nebydlí. Když se pak Magdaleny ptaly, kde pořád běhá, slýchávaly, že všude tam, kde je potřeba.

„Mám to po mamince, ta byla také taková. Chodila s očima otevřenýma, naslouchala druhým a jim věnovala dost svého volna. Právě čas, který jsem seniorům, jako členka sboru pro občanské záležitosti věnovala, byl tím, co tihle starší lidé potřebovali víc, než bonboniéry nebo květiny," dodala Magdalena Suchá.

Autor: Zdeněk Kellner

15.12.2015
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

KRÁTCE: Zájemci se při lekci naučí, jak správně vypadá první pomoc

Příprava volební místnosti ve volebním okrsku číslo 12 Týnce nad Sázavou. Sídlo volebního okrsku je v Čakovicích v kabinách na fotbalovém hřišti. Na snímku připravují volební místo manželé Kadeřábkovi.
15

Volit budou i ve fotbalových kabinách

Kam za sportem na Benešovsku

Benešovsko – O víkendu pokračují na Benešovsku fotbalové, hokejové soutěže, basketbalové turnaje a cyklistická časovka.

Okres obklopila mlha. Nebylo vidět ani na krok

Benešovsko - Od čtvrtka zahaluje okres v dopoledních hodinách mlha. V nížinách i ve vyšších nadmořských výškách není vidět skoro ani na krok. Řidiči proto musí jezdit více než obezřetně.   

Dvě vozidla se střetla ve Vrchotových Janovicích

Vrchotovy Janovice - Na nehodu dvou osobních automobilů si museli dát pozor řidiči, kteří projížděli v pátek 20. října v sedm hodin ráno Vrchotovými Janovicemi. Při srážce vozidel museli zasahovat i záchranáři, kolize se neobešla bez zranění. Naštěstí se jednalo jen o pohmožděniny. Kvůli úniku provozních kapalin vyjížděli na místo i hasiči.

Na dálnici havaroval autobus. Mlha zahalila okres a nehod přibývalo

Benešovsko - Čtvrteční den byl zahalený mlhou. Možná právě proto řidiči na silnicích nezabránili kolizím. Během 19. října se na území benešovského okresu odehrálo sedm dopravních nehod, přičemž u několika z nich bylo potřeba záchranářů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení