K atraktivitě duelů přispívají nejen zmíněné aspekty, ale také četné osobní a skutečně natvrdo vedené souboje. Vozíky řinčí při každém nárazu na soupeřovo sportovní náčiní, přesto k úrazům nohou téměř nedochází. Brání tomu speciální konstrukce vozíku s ochrannou trubkou vpředu, coby nárazníku. Přesto se v zápalu boje aktéři několikrát ocitli doslova na kolenou. To když náraz byl tak silný, že se hráčovo těžiště přesunulo přespříliš dopředu a překocení nezabránila ani přídavná kolečka. Všechny tyto pády se obešly bez zranění.

To si naopak odnesla z finálového souboje červených s modrými nejlepší hráčka Kateřina, která se věnovala dříve hokeji. Při souboji o míč ležící na palubovce se její ruka dostala mezi konstrukce dvou vozíků a na hřbetu ruky se objevila namodralá boule. „Asi mi v ruce praskla žíla, potřebovala jsem to stáhnout,“ vysvětloval po prohraném finále 3:4 Katka, která s bolestivým zraněním dohrála celý zápas.

Třetí den 101. Kladrubských her ale přinesl i další soutěže – turnaj ve stolním tenisu, lukostřelbu, střelbu za vzduchové pistole, počítačové hry, například bowling nebo stolní fotbal.

Podpory svého týmu se zúčastnil také herec Pavel Nový. 
„Červené tričko nosím už jedenáct let,“ vysvětlil někdejší pacient Rehabilitačního ústavu Kladruby, proč si oblékl nyní právě tuhle barvu.

Také závěrečný den 101. Kladrubských her nabídne v pátek 25. května řadu disciplín uzpůsobených sportovcům s různým tělesným handicapem. Kromě týmového klání ve vodě, bocci, basketbalu nebo například šipek či Člověče, nezlob se, vystoupí při exhibičním zápase také reprezentanti Česka v basketbalu vozíčkářů.