Poté, co podal výpověď, v Benešově na Silvestra končí. Vrací se na své původní místo mezi strážníky v Říčanech u Prahy.

„Neshodli jsme se s místostarostou na věcech, které se týkají městské policie,” vysvětloval, ale nevysvětlil příčiny rychlého odchodu mladý muž. „Když není shoda mezi vedením strážníků a vedením města, nemůže to fungovat,” je přesvědčený Gergelits.

Jeho nadřízený, místostarosta Benešova Tomáš Podhola, byl na slovíčko ještě skoupější.

„Proč odešel, je otázka pro něj,” tvrdí politik a Gergelitsovu práci po tak krátké době těžko hodnotí, protože prý řada úkolů, které měl splnit, měla dlouhodobý horizont plnění. „Některá očekávání splnil, jiná ale ne. To, co se od něj očekávalo krátce po nástupu, ale dokázal splnit,” řekl Podhola.

Kdo bude Gergelitsovým nástupcem?

To místostarosta Benešova Tomáš Podhola neřekl. „V tuto chvíli nemohu říci, zda uděláme na uvolněný post výběrové řízení, nebo zda ho obsadíme ze stávajících strážníků,” vysvětlil s tím, že po Gergelitsově odchodu bude v Benešově chybět pouze jeden strážník.

Vojtěch Gergelits je vlastně prvním velitelem strážníků v Benešově, který odešel na vlastní žádost. Ti předešlí byli odvoláni kvůli různě závažným pochybením.

Poslední z nich, Luboš Baranec, se ale důvody svého odvolání, které uvedlo vedení města, cítí poškozen.

Soudní cestou proto hodlá prokázat, že ho vedení Benešova diskriminovalo a jeho odvolání a následné propuštění z pracovního poměru bylo z toho důvodu neoprávněné.