Tyto dopravní prostředky je možné vidět odstavené nejen při krajnicích benešovských ulic, ale i na parkovištích. Jedno takové stojí na parkovací ploše bývalých kasáren v Táborské ulici.

„Nové parkoviště nejspíš nebude volně přístupné, ale zpoplatněné. V okamžiku, kdy bychom nepožadovali platbu, stal by se z místa odkládací prostor pro vraky. To by se na místo sjela možná všechna vozidla z Benešova,“ uvedl místostarosta Městského úřadu Benešov Roman Tichovský, v článku z 11. února loňského roku, který se věnoval zřizování nových parkovacích míst v areálu bývalých táborských kasáren.

Jak vidět, jeho slova, po roce, takřka na den přesně, dostávají reálnou podobu. První vlaštovkou je zelené Daewoo Nubira, které tam stojí opuštěné a bez registračních značek.

Už bývalý velitel Městské policie Benešov Luboš Baranec v září loňského roku sliboval, že našel způsob, jak se bez porušení zákona vraků a dlouhodobě nepoužívaných aut zbavit. K velké smůle všech řidičů a technických služeb, kterým tyto vozy vadí, to ale nestihl. Byl odvolán.

„Městská policie v současnosti zpracovává, kde který vrak stojí. Jakmile to počasí dovolí bude postupovat podle zákona a tyto vraky začne odtahovat. Jestli to bude za týden nebo za měsíc nedokážu říct. Každopádně na to musí být vhodné klimatické podmínky,“ uvedl Tomáš Podhola, jenž má městskou policii na starosti a který jako druhý z vedoucích pracovníků MěÚ Benešov přislíbil na začátek letošního roku nápravu.

A vypadá to, že se opravdu začíná blýskat na lepší časy. Už dnes by město mělo odklidit první dva vraky. „Způsob, jakým chceme vraky odklízet se ještě dopracovává, ale dá se říct, že už jdeme do finále. Dneska budeme odstraňovat vrak z ulice Bezručova a u areálu Baestu v Černém Lese,“ uvedl Tomáš Podhola.