„S investičních technikem jsme koupaliště prošli a zjistili několik menších závad, které jsme následně předali zhotoviteli k reklamaci,“ uvedl votický starosta Jiří Slavík s tím, že loni nové dílo je ještě v záruce. Mimo jiné také našli poškozený plot, kterým zřejmě někdo lezl do areálu.

První vylepšení návštěvníky uvítá hned ve vstupním prostoru koupaliště, kde vzniklo zastřešení. „Na terminál praží zejména odpoledne slunce a návštěvníci špatně vidí na displej. Navíc se přístroj hodně zahřívá, což mu rozhodně nesvědčí,“ připomněl lídr votické radnice.

U vodní nádrže Koupadla ve volnočasovém areálu Sladovka v Benešově.
K požární nádrži v Benešově potřebují plavci vstupenku. Měly by přibýt turnikety

Do areálu ještě před plavci přišli také lidé, které městu poskytl úřad práce v rámci veřejně prospěšných prací. Jejich úkolem bylo vysbírat kameny na travnatých plochách, které zde zůstaly při terénních úpravách a mohly by poškodit žací ústrojí travních sekaček, při důkladném sekání.

Největší novinkou je zprovoznění poslední čtvrté nádrže. Ta měla původně sloužit jako dopadová plocha pod toboganem, ale záměr se zatím provozovateli nepodařilo dotáhnout do konce. „Nákup toboganu není laciná záležitost a tuto několikamilionovou investici si nyní nemůžeme dovolit. Proto ve čtvrté nádrži vznikne prozatím jen malá relaxační zóna s bublinkami a posezením,“ dodal votický starosta.

Sbírka nepotřebného ošacení v benešovských Táborských kasárnách.
Oblečením a jinými dary přispělo do sbírky v Benešově kolem stovky lidí

Prozatímním odmítnutím výstavby toboganu ale záměr úplně nezapadl. Radnice má některé návrhy na instalaci už zpracované a hodlá je také předložit k posouzení veřejnosti. Nejspíš i přímo na koupališti. Jiří Slavík by přitom byl rád, aby o konečném modelu toboganu rozhodli právě lidé hlasováním v anketě.

Votické přírodního koupaliště Pilař bylo slavnostně otevřeno minulý rok 1. července a jeho první sezona trvala až do 16. září. Za tu dobu turniketem prošlo 12 751 lidí.