„Offroadtrial je jízda terénními auty s pohonem čtyřikrát čtyři v těžkém terénu, kde jsou umístěné branky ze dvou tyček. Ty jsou od sebe vzdálené 250 centimetrů a auto by mělo mezi nimi projet, aniž by se jich dotklo nebo je srazilo," uvedl na vysvětlenou pořadatel závodu Zdeněk Opplt s tím, že po dubnové akci byl o závod v tomto náročném terénu takový zájem, že organizátoři pozměnili rozpis ostatních offroadtrialových podniků, aby se na samém začátku podzimu mohli jezdci vrátit na Majstrovku.

Na start se postavilo celkem sedmnáct aut

Na start se navzdory deštivému počasí postavilo dvanáct aut v kategorii speciál, tedy vozidel s libovolnými úpravami, kromě řiditelné zadní nápravy, a pět leštěnek. Aut s registrační značkou používaných pro běžný provoz. Po prohlídce sekcí, které byly postavené na slunečné počasí, bylo mezi jezdci vidět určité napětí a adrenalin stoupal každou minutou.

Úderem desáté hodiny, kdy byl závod odstartovaný, se trať stala dějištěm nevídaných situací. Několik vozů mělo problémy se k závodním sekcím vůbec vyhrabat a veškeré plány posádek na hladký průjezd mezi brankami vzaly brzy za své. Klouzavý povrch, chvilkové dešťové přeháňky, náročnost terénu a dostupnost jednotlivých branek udělaly ze závodu opravdu nevšední podívanou.

„Za celý den mohla hrstka diváků, které neodradilo špatné počasí vidět čtyři převrácená auta, ovšem bez sebemenšího zranění posádek či téměř zoufalé pokusy dostat auta alespoň do některých branek, bez doteku nebo sražení tyček," popsal motoristické klání Zdeněk Opplt.

Ve Voticích jezdili mistři v offroadtrialu

Závod odjelo také několik účastníků Mistrovství České republiky v offroadtrialu. I oni byli překvapeni náročností votického terénu, který byl tentokrát navíc silně rozbahněný. Proto se také nakonec nestihlo projet všech šest původně připravených sekcí, ale pouze pět.

Poslední závod se pojede na Kavalérii

„Podnik na votické Majstrovce zároveň určil před posledním závodem na Kalvárii v Jesenici u Sedlčan čelo startovního pole. Ten se uskuteční 26. října a bude závěrečným kláním letošního ročníku. Na celkové vítězství v Jihočeském cupu mohou dosáhnout ještě tři jezdci," dodal závěrem hlavní organizátor.

Kategorie speciál
1. místo ⋌Libor Sýkora
2. místo ⋌Petr Jindrák
3. místo ⋌Roman Nerud
4. místo ⋌Zdeněk Opplt
5. místo ⋌Jiří Klasna
6. místo ⋌Milan Kříž
7. místo ⋌Vladimír Vodrhánek
8. místo ⋌Tomáš Zobal
9. místo ⋌Milan Opplt
10. místo ⋌David Houda
11. místo ⋌Lukáš Opplt
12. místo ⋌Jakub Ehrenberger

Kategorie leštěnka
1. místo ⋌Vít Halama
2. místo ⋌Lucie Halamová
3. místo ⋌Bohouš Štván
4. místo ⋌Aleš Klíma a Jan Paroubek