„Odboráři oslovili všechny učitele jak ze školy, tak školky - a také pedagogy ze školního klubu, který tu funguje v družině,“ uvedla v pondělí 27. listopadu Marcela Kratochvílová, ředitelka školy.

Valná hromada, která se kvůli přípravě stávky sešla, pak rozhodla o jejím konání. Přesto se do protestu nezapojili všichni votičtí pedagogové. „Proto jsem nechala naší školu otevřenou a vykonáváme dohled nad žáky. Dnes je v práci deset kantorů,“ vysvětlila ředitelka ZŠ a MŠ.

Zástupci odborářů a studentů v čele s předsedou školských odborů Františkem Dobšíkem na pondělní tiskové konferenci v Praze
Ve střehu budeme i po stávce. Nechceme vyhrožovat, ale dohodnout se, řekl Dobšík

Právě tuto možnost rodičům s předstihem škola sdělila a přihlásilo se k ní pouze sedm dětí. Nakonec jich v pondělí dorazilo jen šest.

Sama ředitelka Marcela Kratochvílová vnímá protest školských odborů poněkud rozpačitě a důvody ke stávce jako rozporuplné. Vládní úsporná opatření se podle ní totiž více dotýkají menších škol. A k těm ta votická se 640 žáky rozhodně nepatří.

„Moji kolegové stávku berou jako záležitost celého školství včetně podpory malých škol,“ dodala ředitelka ZŠ a MŠ Marcela Kratochvílová.