„Chceme, aby se u nás mohlo vykoupat co nejvíce lidí. Proto vycházíme vstříc těm, kteří si s sebou potvrzení nepřinesou,“ vysvětlil votický starosta Jiří Slavík. Celou zkušební akci město spustilo díky spolupráci městského testovacím centra u lékárny. To zajistí pracovnici pro sobotní testování od osmi do půl dvanácté

„Pokud se ukáže, že je prověřování využívané, je možné, že testovací centrum, které k tomu má povolení, protože je registrované jako mobilní pracoviště, bude na koupališti testovat i v jiné dny,“ dodal votický starosta Jiří Slavík.

Obdobně vycházejí vstříc návštěvníkům také na venkovním koupališti v areálu na Lukách provozovaného Sportovními zařízeními města Vlašimi. Tam se sice už testovalo, ale o víkendech během prázdnin, i vzhledem k počasí, tuto službu lidé nevyužívali a zdravotníci proto odešli.  „Teď jsme je s příznivou předpovědí počasí požádali, jestli by o víkendu přišli znovu,“ vysvětlil provozní manažer Sportovních zařízení města Vlašimi Jakub Jeništa s tím, že testy se tam provádějí v sobotu i neděli od 8 do 14 hodin.

„Minimálně si od toho slibujeme, že ten, kdo neví co má s sebou mít, bude moci problém vyřešit na místě,“ dodal manažer. Testy jsou v obou zařízeních tak, jako jinde, jednou za sedm dní zdarma.