Podobně jako v předchozích letech, také tentokrát České dráhy (ČD) výrazně posílí vlakovou dopravu do míst startů pochodu. Kvůli tomu vypraví speciální vlaky a posílí pravidelné dálkové i regionální spoje. Současně zajistí mimořádná zastavení odpoledních dálkových vlaků v Heřmaničkách, které jsou pro návrat turistů domů klíčovou zastávkou.

„Jízdní řády posilových vlaků se v tuto chvíli připravují a po přidělení kapacity dráhy budou zanesené do vyhledávačů spojení. Účastníci pochodu mohou využít speciální „Celodenní jízdenku – region Středočeský / Prčice“ za 199 Kč, která bude platit v den pochodu ve 2. třídě všech vlaků ČD v širší oblasti Středočeského kraje,“ připomíná Petr Pošta z tiskového oddělení ČD s tím, že před startem pochodu a po jeho závěru vypraví České dráhy pro účastníky mimořádné spěšné vlaky. Ty pojedou z Heřmaniček zpět do Prahy v 18:30, 19:30 a 20:30.

„Pro cestu zpět z pochodu zajistí České dráhy také kyvadlové osobní vlaky z Heřmaniček do Benešova, na které budou navazovat příměstské osobní vlaky dále ve směru do Prahy. Odjezdy těchto posilových vlaků z Heřmaniček jsou naplánované každou hodinu mezi 15:30 a 20:30. Tyto mimořádné osobní vlaky zastaví také ve Voticích, Olbramovicích a Bystřici,“ uvedl mluvčí ČD.

Přesné jízdní řády speciálních vlaků budou Správou železnic zveřejněny několik dní před konáním pochodu. ČD proto účastníky žádají, aby si přesné časy odjezdů ověřili těsně před akcí.

Detailní informace jsou zde, územní platnost ukazuje tato mapa.