Ačkoliv je vedení města v této otázce zatím klidné, už má vymyšlené řešení, které by mohlo kamionům ve vjezdu do Votic zabránit. „Pokud kamiony budou objíždět placený úsek přes Votice, zavedeme zákaz vjezdu vozidel nad 12 tun. A věřím, že podobně se situací naloží i mí kolegové z okolních měst,“ poznamenal starosta.

Tohle téma chtěli starostové zainteresovaných měst a obcí probrat s premiérem Andrejem Babišem při nedávné schůzce v Jílovém u Prahy. Kvůli tématu dálnice D3 však na něj vůbec nedošlo. Předseda vlády jim zde totiž oznámil jinou důležitou věc. Asi to, že chce, aby ve Středočeském kraji dálnice D3 vznikla během čtyř let.

Slib prý zněl: 2024 stavíme, 2028 jezdíme. Podle Slavíka jde o logisticky náročný projekt s řadou možných krizových bodů. „Jakoukoliv alternativu ale vidím jako oddálení řešení tíživé situace na jih od Olbramovic,“ míní Slavík, který ale stavbu podporuje, protože Benešovsko vidí jako zašpuntované. „Pokud se to neudělá včas a pořádně, místo odšpuntování přijde kolaps,“ myslí si.