Lidé z Lysé nad Labem si ulevili u voleb na Benešovsku
Líšno - V teple a pohodlí soukromého objektu pracovala volební komise bystřického okrsku číslo 7 v Líšně. Zpravidla to tak je při každých volbách. Výjimkou ale byly krajské volby před dvěma roky, kdy nebyl přítomen „pan domácí,“ a proto se volilo na náhradním místě, v železničním vagonu u dětského hřiště. Během soboty se v kamenné volební místnosti hlasovalo znovu. Zajímavostí ale je, že se tam v jeden okamžik nahrnulo velké množství lidí. „Nedaleko zastavil autobus s turisty z Lysé nad Labem a lidé, kteří přišli až sem, to vysvětlovali tím, že hledají informační centrum,“ uvedla Laďka Sekalová, místopředsedkyně komise. Zda to nebyla jen legenda, se nedá zjistit. Pravdou ale je, že si pak lidé z Lysé odskočili v Líšně ve volebním objektu na toaletu. 

Momentka z druhého dne komunálních a senátních voleb v Týnci nad Sázavou - Podělusech.
Komisaři sčítají hlasy, volby nepřinesly žádný exces

Hlasovací archy asi odvál vítr
Vlašim - Velkými poryvy větru, které do Česka přinesla 24. září bouře, jíž v Německu nazvali Fabienne, si vysvětlovali komisaři z třetího vlašimského volebního okrsku nezvykle velký počet lidí, kteří si s sebou k volbám nepřinesli své hlasovací lístky. Ty jim, jako vždy, až do schránek u rodinných domů ve vilkové čtvrti Vorlina, doručil Městský úřad Vlašim. Ve volební místnosti, ve třídě Základní školy Vorlina, voliči obdrželi náhradní volební lístky. 

Nedostal lístky, postěžuje si
Poříčí nad Sázavou - Problém s tím, že volič nedostal hlasovací lístky domů, řešila komise v Poříčí nad Sázavou. „Pán samozřejmě dostal náhradní lístky přímo ve volební místnosti, ale vysvětlit si to nenechal. Odvolil, ale prý si stejně bude stěžovat,“ potvrdil předseda volební komise v Poříčí Daniel Saifrt, jinak kandidát v Divišově. „Zákon porušený nebyl. Navíc mám informaci, že lístky domů dostal,“ dodal předseda poříčské volební komise. 

Mustang začal po čelním střetu s nákladním vozem hořet.
Řidič Mustangu uhořel po čelním střetu s nákladním autem

Červená občanská knížka platila
Vlašim - Nyní už raritním, stále ale platným průkazem totožnosti, červenou knížkou s vyraženým státním znakem, se prokázala v desátém vlašimském okrsku žena narozená v roce 1928. 

Nejstarším donesli schránku
Vlašim - Ani vysoký věk neodradil nejspíš nejstarší manželský pár ve Vlašimi od hlasování. „Protože mají manželé už potíže s chůzí, zašli jsme k nim s přenosnou volební schránkou,“ potvrdila komisařka ze sedmého volebního okrsku Vlašimi s tím, že se pán narodil tři roky po první světové válce a jeho žena o šest let později.

Pro „rychloprůkaz“ už nešla
Vlašim - Trochu zaskočený byl při prvním dnu hlasování jeden z vlašimských voličů v okrsku číslo 2. „Zjistili jsme, že platnost jeho občanského průkazu končí hned následující den, v sobotu 6. října. Pán si toho vůbec nevšiml, ale i kdyby přišel volit v sobotu, bylo by vše v pořádku,“ uvedla jedna z komisařek volební místnosti ve třídě Základní školy Vorlina. S propadlým, tedy neplatným průkazem totožnosti, občanským průkazem, přišla hlasovat žena ve volební místnosti vlašimského okrsku číslo 8. Aby směla volit, mohla se prokázat například i cestovním pasem. Pro případ neplatnosti občanského průkazu byla voličům ve vlašimské radnici zřízena služba, která by na žádost voliče provizorní potvrzení totožnosti vystavila. Na tuto možnost ale uvedená žena rezignovala a voleb se nezúčastnila. 

Benešovswký babybox.
Malý Toník v babyboxu měl pupečník převázaný provázkem od brambor

Není voda, v peceradské hasičárně nebylo ani teplo
Pecerady - Nepříliš komfortní prostředí měli v pátek při svém poslání komisaři v devátém týneckém obvodu v peceradské hasičárně. „Ve studni není voda, nejde tady proto ani zatopit,“ vysvětlovala volební komisařka Romana. Teplo tak do poměrně velké místnosti dodávalo jen malé elektrické topení s výkonem dvou kW.