Noční hlasování v Maršovicích se nepovedlo, volič doma zapomněl průkaz

Maršovice – Zvykem jednoho z voličů v Maršovicích, jak potvrdili členové komise, je jeho hlasování těsně před „zavíračkou.“ Do volební místnosti totiž přichází vždy krátce před zapečetěním místností. „Při komunálních volbách minulý týden přišel znovu až dvě minuty před dvaadvacátou,“ informovali komisaři z místnosti na obecním úřadě. Jenže v pátek, během prvního dne druhého kola senátních voleb, to bylo trochu jinak. Muž sice znovu dorazil až za tmy, přesto o něco dříve, než komisaři předpokládali. „Přišel už v půl desáté, ale neměl občanský průkaz, proto nemohl volit. Tak se s námi pozdravil s tím, že přijde v sobotu. Zatím ale nedorazil,“ uvedli komisaři chvíli před polednem.

Šprýmař volil v bukovanské hasičárně

Bukovany – Zná to snad každý Čech. Jsme národem Švejků, a tak nemáme daleko k různě modifikovaným slovům, která téměř vždy neznamenají doslova to, jak zní v hovorové podobě. A právě takovou hlášku, kterou teď možná využijí i hráči scrabble, zaznamenali a Benešovskému deníku také tlumočili, komisaři z Bukovan. „Mám tu obálku zalepit slizem,“ zněla doslova otázka voliče ke komisařům pracujícím v bukovanské hasičárně. Odpověď byla samozřejmě záporná a zprvu vnímaná některými komisařkami s husí kůží po těle. Volič samozřejmě k hlasování nepřinesl žádný sliz, ale naznačoval jen, že by poštovní obálku uzavřel olíznutím.

Komisařky si daly echo mobilem

Jablonná nad Vltavou/Přibyšice – „Jede k vám Benešovský deník.“ Právě tak se informovaly mobilem matka s dcerou, členky volebních komisí z různých částí obvodu 41 v Jablonné nad Vltavou a Přibyšicích. „Už na tebe čekáme,“ potvrdil pak žertem člen přibyšické komise, Josef Mlíkovský.