Ke složení mandátu totiž zastupitel musí přistoupit písemnou formou. A to Chromá neudělala.

„Rozmyslela jsem si to,“ říká. „Hovořila jsem s řadou lidí, jejichž názorů si vážím a ti mě od toho odrazovali. Cítím stejně jako oni, že komunální politika není o partajích, ale o obyčejných lidech, o voličích a občanech,“ vysvětluje zastupitelka.

K setrvání se odhodlala poté, co se jí podle ní nedostalo adekvátní odpovědi na otázku týkající se tvorby ceny tepla vypočteného Městskými tepelnými zařízeními Benešov.

„Zůstávám zejména proto, že jako řadový občan bych se k některým odpovědím vůbec nedostala. Takto, jako zastupitelka, přece jen mám více možností i když v zásadě je to celé špatně. Odpovědi na otázky by měl dostat kdokoliv, ne pouze politik,“ je přesvědčena Chromá.

Vdovu po prvním polistopadovém starostovi Mojmíru Chromém ale nadzvedlo také vyjádření starosty Petra Kouby, který její odchod označil za opožděný.

„Jestliže o mě starosta říká, že jsem jediný člověk, který to na zastupitelstvu rozvrtává, pak v něm rozhodně své místo mám,“ je přesvědčena politička působící stejně jako Kouba v ODS.

Vyjádření starosty k setrvání zastupitelky v orgánu města najdete ZDE.

Vyjádření zastupitelky ke svému odchodu najdete ZDE.