Neustále se zvětšující spáry mezi parketami, vydrolování podkladu a následné propady, starý nátěr plochy.

To byly hlavní důvody rekonstrukce podlahy v obou sálech vlašimské sokolovny. Původní parkety na ploše 950 metrů čtverečních, které byly již několik let za svou životností, tak vystřídaly parkety s novou povrchovou úpravou a nově nalajnovaná byla také původní hřiště pro sálové sporty.

Rekonstrukce podlah sokolovny si vyžádala náklady přesahující dva miliony korun. Tělocvičné jednotě Sokol Vlašim se na rekonstrukci podařilo získat peníze z programu Rozvoje venkova ministerstva zemědělství.

„Dotace pokryla devadesát procent nákladů na opravu, zbytek uhradili z vlastních zdrojů vlašimští sokolové,“ informovala projektová manažerka Lucie Krubnerová s tím, že až dosud byly prováděné jen nejnutnější lokální opravy spočívající v lepení jednotlivých spár.

Teď Sokol Vlašim uspěl v dotačním řízení a tak se nejen sokolové, ale i desítky dalších sportovců ve Vlašimi dočkají kvalitního a bezpečnějšího sportovního zázemí. „V rámci podpořeného projektu byl kromě nové podlahy vybudovaný bezbariérový přístup do budovy pro vozíčkáře a maminky s kočárky,“ doplnila Lucie Krubnerová.

Stavební práce se uskutečnily v období letních prázdnin tak, aby byl co nejméně narušený běžný provoz sokolovny. Nově zrekonstruované prostory poslouží nejen sportovcům, ale také široké veřejnosti z Vlašimi a okolí. Tvoří zázemí i pro školní výuku při hodinách tělesné výchovy, slouží k pořádání akcí pro děti a mládež, například mikulášských besídek, tanečních kurzů, loutkových divadel, plesů a akademií.

KAREL CHLUMEC