Převažují kroužky sportovní a pohybové. Každý den odpoledne proto vládne v městském zařízení čilý ruch.
Na 13. září se už mohou těšit nejmenší hokejisté a jejich rodiče. Na zimním stadionu v zámeckém parku se od 9 hodin uskuteční nábor do kroužku ledního hokeje pro nejmenší.
„Připravujeme ještě kroužky moderního tance pro tři různé věkové kategorie, kroužek myslivecký, předsportovní přípravu a kroužek hip-hopu,“ řekla Pavla Homolková, ředitelka MěDDM Vlašim s tím, že dívky ve věku osm až patnáct let mohou konkurovat chlapcům v kroužku dívčí kopané.
Mezi nejoblíbenější patří kroužek aerobiku, počítačů, výuky na kytaru, turistiky, cyklistiky, atletiky, cvičení maminek s dětmi, dívčí klub a další.
„Zájmová, zejména sportovní činnost dětí je dobrá prevence proti užívání drog, proto mě velký zájem těší, dnes fungujeme pro sedm set dětí,“ doplnila ředitelka Homolková.
Dům dětí ve Vlašimi ale nezapomíná ani na dospělé. Zejména seniorům a maminkám na mateřské dovolené, které mají zájem se vzdělávat, nabízí možnost navštěvovat počítačový kurz, ve kterém se naučí například práci s textovým editorem, kreslicím programem nebo zvládat vyhledávání na internetu. „Úplnou novinkou pro maminky je kroužek hlídání dětí s výukou němčiny pro mírně a středně pokročilé,“ upozornila Homolková.

KAREL CHLUMEC