Stovky dětí z vlašimských základních a mateřských škol slavily svůj svátek v prostorách sportovního reálu Na Lukách.
Pro ně tu připravil hlavní organizátor, Městský dům dětí a mládeže Vlašim ve spolupráci s radnicí, městskou i státní policií a dalšími partnery dopoledne plné her, sportu, zábavy a poučení. Nechyběly ani ukázky práce policistů, dopravní hřiště a děti se mohly také posadit za řidítka policejní motorky nebo volant policejního vozu.
„Přišlo něco mezi osmi a devíti sty dětí ze všech vlašimských základních i mateřských škol,“ informovala vedoucí domu dětí Pavla Homolková s tím, že všechny si svůj den maximálně užívají. To bylo vidět na každém kroku a ti, kteří zrovna nesoutěžili se postavili třeba do dlouhé fronty na balonek nebo zmrzlinu, které pro ně zajistili organizátoři společně se sponzory tradiční akce.
„Nechoďte tak blízko k tomu psovi,“ upozornil rozdováděné školáky jeden z policistů. Jeho varování se brzy ukázalo jako oprávněné. Policejní čtyřnohý pomocník potvrdil, že je ostrý, vystartoval, aby si sám zjednal respekt. Zastavilo jej až vodítko uvázané k jedné z fotbalových branek.
„Děti měly mít školu do půl jedné, odpoledne už ale vyučování nemají. Teď se společně vrátíme ke škole, kde provedeme vyhodnocení a potom mají volno,“ dodala třídní čtvrťáků z vorlinské základní školy Irena Hellerová.

KAREL CHLUMEC