VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlašimí projedete napřesrok jen těžko

Vlašim - Dva velké dopravní projekty znemožní napřesrok řidičům hladký průjezd městem Vlašimí. Avizovaná oprava mostku ve Vlasákově ulici se blíží. I přesto, že stavba měla být původně, podle slov vedení města Vlašim, zahájena již letos, projekt musel být nakonec odložen, jelikož byl problém s překládkou kabelu ČEZu.

11.12.2017
SDÍLEJ:

Vlašimský mostek se dočká napřesrok rekonstrukce.Foto: Deník / Sedláková Lucie

Nyní se ještě čeká, až ČEZ provede přeložku svého zařízení. „Rekonstrukci mostku bude možné zahájit v březnu roku 2018,“ uvedla Helena Frintová z oddělení PR a komunikace Krajského úřadu Středočeského kraje. Mostek, který je veden přes Borecký potok, je totiž v působnosti kraje, stejně tak rekonstrukce.

S opravou mostku se ale uzavře výjezd z Vlašimi na dálnici D1, tedy i cesta do Pavlovic, Kladrub a jiných obcí. Bude znemožněn hladký průjezd nejen integrovanému záchrannému systému, veřejné dopravě, ale i řidičům osobních a nákladních automobilů. A toho se děsí také pavlovický starosta Jan Dufala.

„Tento problém se dotkne všech našich občanů, neboť naše vazby na Vlašim jsou součástí života obce. Ve Vlašimi nakupujeme všechny potraviny, jezdíme do práce, naše děti zde chodí do škol, máme zde i své lékaře,“ podotkl starosta Jan Dufala.Uzavírka mostku je plánovaná na 26 týdnů, jak prozradila krajská tisková mluvčí. „Kromě rekonstrukce mostku, zde musí být provedeny přeložky zařízení v majetku ČEZ, České telekomunikační infrastruktury a přeložka veřejného osvětlení. Dále zde bude vybudována provizorní lávka pro pěší,“ dodala. Nejnižší nabídka na projekt byla podána v částce 7 876 525, 76 korun i s DPH.

To výstavba kruhové křižovatky v ulici Riegrova a třídy Politických vězňů, u obchodního domu Billa, by pro řidiče nemusela být tolik tristní.

„Průjezdnost by měla být zachována. I přesto, že kvůli výstavbě a opravám budou muset být provedeny velké terénní úpravy, hloubat se bude i třímetrová jáma. Musí se proto vše vyřešit tak, aby byli v bezpečí řidiči, chodci i dělníci,“ řekl Zdeněk Dvořák, vedoucí hospodářského a investičního odboru města Vlašim.

Začátek projektu je naplánován taktéž na začátek příštího roku. Úplně hotovo by mělo být ke konci léta. 1. září by tak podle slov Zdeňka Dvořáka, měla být křižovatka dokončená.„Středočeský kraj financuje převážnou část projektu. Komunikace, na které se křižovatka nachází, je v majetku kraje. Ve financování města zůstávají záležitosti, které jsou v jeho majetku,“ dokončila Helena Frintová z krajského úřadu.

Přibližně kraj vyjde oprava křižovatky na asi 20 milionů, za městem půjde asi 5 milionů. „Projekt hradí kraj z větší částí z dotace, město však má finance jen z rozpočtu,“ vyjádřil se Zdeněk Dvořák. Vlašim tak v rámci rekonstrukce křižovatky zvelebí chodníky, zeleň, veřejné osvětlení i autobusové zastávky. Středočeský kraj bude řešit jen komunikace. Vlašim se ale bude podílet také na překládkách sítí.

Oba dva projekty jsou v plánu již několik let. Rok 2018 by tak měl být konečně završením všech dlouhých jednání a příprav.

Výstavba kruhového objezdu Od výstavby kruhového objezdu si město Vlašim slibuje zkapacitnění průjezdu křižovatkou. Při hustším provozu se totiž mnohdy stává, že dosavadní křižovatka dopravě nestačí. Při rekonstrukci by měl vzniknout i přímý vjezd na Žižkovo náměstí, přímo z kruhového objezdu. Mimo kruhový objezd by měla být také vedena jedna komunikace, která by řidiče navedla přímo na dálnici D1 tak, aby nemuseli projíždět samotným objezdem. Tím by se mu odlehčilo. Jelikož není ve výhledu, že by měla Vlašim silniční obchvat, křížení těchto dvou silnic je pro město klíčové. Kvůli tomu, aby byl kruhový objezd větší než nynější křižovatka, se musely řešit výkupy přilehlých pozemků, které vlastnila německé firma provozující nedaleký obchodní dům Billa. Nyní jsou již pozemky vykoupené, i když to ze začátku byl nejzásadnější problém před zahájením projektu.

Autor: Lucie Sedláková

11.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pětice dam z Kalabis Quintetu zahraje koncert ve vlašimském zámku.

Vlašimskou premiéru odehrají dámy z Kalabis Quintetu na zámku

Dlouho očekávaná a potřebná rekonstrukce porodního oddělení a lůžkového oddělení intermediální a pooperační v kolínské nemocnici patří pro letošní rok k našim investičním prioritám.

Kolínskou porodnici má vrátit do Evropy nákladná rekonstrukce

Ve středu v Deníku: prvňáci ze ZŠ Miličín, Olbramovice a Vrchotovy Janovice

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Louňovice p. Blaníkem a ZŠ Čechtice.

Děti Babiše se vyvlékají z kauzy Čapí hnízdo. Vymlouvají se na zdraví

Děti premiéra Andreje Babiše zaslaly policii lékařské posudky, podle nichž se nemohou účastnit trestního řízení v kauze Čapí hnízdo. Jsou obviněni z toho, že svému otci pomáhali zakrýt dotační podvod. Policie nyní hodlá nechat jejich zdravotní stav přezkoumat. Informoval o tom server Neovlivní.cz.

AKTUALIZOVÁNO

Vyjmutí Čapího hnízda z evropského financování Středočeši nepodpořili

Střední Čechy – Ne, ne – a ještě jednou ne. Takový výsledek přineslo v úterý hlasování členů Výboru Regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy o třech návrzích na usnesení, z nichž dvě byla sledována s mimořádnou pozorností médií. Týkala se totiž dotace pro multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo. Dotace dlouhodobě spojované s pochybnostmi, podezřením a dohadováním, zda se nynější premiér Andrej Babiš (ANO) a lidé kolem něj v minulosti nedostali k padesátimilionovému příspěvku (1 965 076,55 eura) na budování „farmy“ na Benešovsku podvodem. Věc stále zůstává v šetření pražských kriminalistů.

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>