VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlašimí projedete napřesrok jen těžko

Vlašim - Dva velké dopravní projekty znemožní napřesrok řidičům hladký průjezd městem Vlašimí. Avizovaná oprava mostku ve Vlasákově ulici se blíží. I přesto, že stavba měla být původně, podle slov vedení města Vlašim, zahájena již letos, projekt musel být nakonec odložen, jelikož byl problém s překládkou kabelu ČEZu.

11.12.2017
SDÍLEJ:

Vlašimský mostek se dočká napřesrok rekonstrukce.Foto: Deník / Sedláková Lucie

Nyní se ještě čeká, až ČEZ provede přeložku svého zařízení. „Rekonstrukci mostku bude možné zahájit v březnu roku 2018,“ uvedla Helena Frintová z oddělení PR a komunikace Krajského úřadu Středočeského kraje. Mostek, který je veden přes Borecký potok, je totiž v působnosti kraje, stejně tak rekonstrukce.

S opravou mostku se ale uzavře výjezd z Vlašimi na dálnici D1, tedy i cesta do Pavlovic, Kladrub a jiných obcí. Bude znemožněn hladký průjezd nejen integrovanému záchrannému systému, veřejné dopravě, ale i řidičům osobních a nákladních automobilů. A toho se děsí také pavlovický starosta Jan Dufala.

„Tento problém se dotkne všech našich občanů, neboť naše vazby na Vlašim jsou součástí života obce. Ve Vlašimi nakupujeme všechny potraviny, jezdíme do práce, naše děti zde chodí do škol, máme zde i své lékaře,“ podotkl starosta Jan Dufala.Uzavírka mostku je plánovaná na 26 týdnů, jak prozradila krajská tisková mluvčí. „Kromě rekonstrukce mostku, zde musí být provedeny přeložky zařízení v majetku ČEZ, České telekomunikační infrastruktury a přeložka veřejného osvětlení. Dále zde bude vybudována provizorní lávka pro pěší,“ dodala. Nejnižší nabídka na projekt byla podána v částce 7 876 525, 76 korun i s DPH.

To výstavba kruhové křižovatky v ulici Riegrova a třídy Politických vězňů, u obchodního domu Billa, by pro řidiče nemusela být tolik tristní.

„Průjezdnost by měla být zachována. I přesto, že kvůli výstavbě a opravám budou muset být provedeny velké terénní úpravy, hloubat se bude i třímetrová jáma. Musí se proto vše vyřešit tak, aby byli v bezpečí řidiči, chodci i dělníci,“ řekl Zdeněk Dvořák, vedoucí hospodářského a investičního odboru města Vlašim.

Začátek projektu je naplánován taktéž na začátek příštího roku. Úplně hotovo by mělo být ke konci léta. 1. září by tak podle slov Zdeňka Dvořáka, měla být křižovatka dokončená.„Středočeský kraj financuje převážnou část projektu. Komunikace, na které se křižovatka nachází, je v majetku kraje. Ve financování města zůstávají záležitosti, které jsou v jeho majetku,“ dokončila Helena Frintová z krajského úřadu.

Přibližně kraj vyjde oprava křižovatky na asi 20 milionů, za městem půjde asi 5 milionů. „Projekt hradí kraj z větší částí z dotace, město však má finance jen z rozpočtu,“ vyjádřil se Zdeněk Dvořák. Vlašim tak v rámci rekonstrukce křižovatky zvelebí chodníky, zeleň, veřejné osvětlení i autobusové zastávky. Středočeský kraj bude řešit jen komunikace. Vlašim se ale bude podílet také na překládkách sítí.

Oba dva projekty jsou v plánu již několik let. Rok 2018 by tak měl být konečně završením všech dlouhých jednání a příprav.

Výstavba kruhového objezdu Od výstavby kruhového objezdu si město Vlašim slibuje zkapacitnění průjezdu křižovatkou. Při hustším provozu se totiž mnohdy stává, že dosavadní křižovatka dopravě nestačí. Při rekonstrukci by měl vzniknout i přímý vjezd na Žižkovo náměstí, přímo z kruhového objezdu. Mimo kruhový objezd by měla být také vedena jedna komunikace, která by řidiče navedla přímo na dálnici D1 tak, aby nemuseli projíždět samotným objezdem. Tím by se mu odlehčilo. Jelikož není ve výhledu, že by měla Vlašim silniční obchvat, křížení těchto dvou silnic je pro město klíčové. Kvůli tomu, aby byl kruhový objezd větší než nynější křižovatka, se musely řešit výkupy přilehlých pozemků, které vlastnila německé firma provozující nedaleký obchodní dům Billa. Nyní jsou již pozemky vykoupené, i když to ze začátku byl nejzásadnější problém před zahájením projektu.

Autor: Lucie Sedláková

11.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 17 500 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních recepční. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, krátký/dlouhý týden, zkušenost výhodou. Požadavky:- komunikativní,- ZNALOST ANGLICKÉHO JAZYKA PODMÍNKOU- flexibilní- spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost. .Zaměstnanecká strava, 30.-Kč oběd-Nástup dle domluvy-Smlouva na dobu určitou, poté na dobu neurčitou.Kontaktovat e-mailem.. Pracoviště: Bellevue hotel karlov services, s.r.o.- hotel karlov, Na Karlově, č.p. 97, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Jaromír Juris, +420 603 905 621.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 27 000 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitel/ka tělesné výchovy. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavek: Vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., , o pedagogických pracovnících. Pracoviště: Střední odborná škola a střední odborné učiliště, vlašim, zámek 1, Zámek, č.p. 1, 258 01 Vlašim. Informace: Vladislav Novotný, +420 733 120 001.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 86 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážný/á. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 86 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Vlašim, Požadujeme výpis z trestního rejstříku. Specifikace místa: práce na vrátnici a pochůzky po areálu. MÍSTO VYHRAZENO PRO OSOBU S INVALIDITOU. Příspěvek na stravu (stravenky) po zkušební době. Možnost získání certifikátu ostrahy. První kontat tekefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Procusys services a.s., Lidická, č.p. 1690, 258 01 Vlašim. Informace: Irena Štillerová, +420 415 628 351.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Bankovní makléř 22 000 Kč

Bankovní makléři Osobní bankéř/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Vlašim, Máte chuť- denně se potkávat se zajímavými lidmi a pomáhat plnit jejich sny- pracovat s nejnovějšími digitálními technologiemi a učit klienty, jak se používají naše aplikace- pomocí unikátního poradenského modelu radit klientům jak dobře hospodařit s penězi, - neustále se zajímat o klienty a o to, jakou mají zkušenost s bankovními produkty a vymýšlet způsoby, jak tuto zkušenost obohatit - být aktivní a neustále zlepšovat své obchodní dovednosti.Požadavky:, - máte min. SŠ vzdělání (maturita) a chuť se zdokonalovat- jste rád/a mezi lidmi a komunikační dovednosti patří mezi vaše silné stránky- nečekáte na úkol, dokážete aktivně oslovit klienta- proudí vám v žilách "digitální" krev (alespoň z části:-)) a nebráníte se používat sociální sítě- dokážete přijmout zodpovědnost a je na vás spolehnutí, - usilujete o co nejlepší individuální výsledky, smysl pro týmovou práci, Nabízíme:- práci, která má smysl jak pro vás, tak v očích ostatních- možnosti, které může nabídnout pouze velká banka. Takové věci se prostě jinde naučíte stěží- skvělý přehled v bankovním oboru a možnost zdokonalit se v něm- dobrou odměnu a k ní super benefity, které využijete při každé příležitosti.https://www.velkemoznosti.cz., 25 dnů dovolené ročně- 5 dnů zdravotního volna bez udání důvodu- Zvýhodněné produkty a služby České spořitelny i partnerských společností- Nadstandardní příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění v celkové výši až 25 200 Kč/rok- Kariérní růst napříč finanční skupinou ČS- Program pro rodiče, který se po narození dítě vrací zpět do práce, - Příspěvek na hlídání dětí (až 4000 Kč)- Stravenky ve výši 95 Kč/den plně hrazené zaměstnavatelem- Systém Cafeterie umožňující si vybrat nejrůznější zážitky v hodnotě 6000 Kč/rok- Možnost stát se členem jednoho nebo více sportovních a kulturních klubů- ozsáhlé spektrum rozvojových a vzdělávacích programů, včetně jazykových kurzů- Placené volno na charitu..., Výběrové řízení proběhne dne 5.6.2018 od 15 hodin na pobočce České spořitelny ve Vlašimi. Pracoviště: Česká spořitelna a.s. vlašim, Lidická, č.p. 1697, 258 01 Vlašim. Informace: Radka Klíchová, +420 735 711 150.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolské „Nazdar!“ se neslo třetí červnovou sobotu Voticemi na Benešovsku. Sokolská župa Blanická uspořádala krajský slet.
4

Sokolská generálka na Prahu ve Voticích

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Střední Čechy – Konce zatím neberou tahanice středočeských zastupitelů kolem hospodaření krajské správy a údržby silnic. Aktuální téma polemik se od samotného nakládání s penězi a zadávání zakázek přesunulo k auditu, který kraj nechal provést v této své příspěvkové organizaci, objednávající budování silnic druhé a třetí třídy, jejich opravy i údržbu. Přesněji: ke zprávě auditorů, kterou dostali zastupitelé k dispozici.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Vlašim zahájila bez tria Tusjak, Vodháněl a Řehák

Vlašim – Ve fotbalovém areálu v Kácově zahájili tento týden fotbalisté Vlašimi první tréninkovou jednotkou letního přípravného období. Na prvním tréninku se realizačnímu týmu hlásilo i několik nových tváří. Zatím se však jedná o hráče na zkoušku.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT