Zámecký park, muzeum i Vlašimská brána jsou stále častým cílem cyklistů, turistů a baťůžkářů. Podle údajů z Podblanického infocentra však rozsáhlé zemní práce u vstupu do parku letošní turistickou sezonu viditelně nijak nenarušily.

„Největší zájem je o zámecký park, kde provádíme pravidelné prohlídky s průvodcem. Někdy jdu jednou, jindy i třikrát denně,“ informovala Pavla Horálková, studentka UK Praha, která je tu na letní brigádě. Podle ní nelze jednoznačně říct, které dny jsou návštěvnicky nejúspěšnější. Každý týden v prvním prázdninovém měsíci to bylo totiž jiné. Absolutně nejvíc návštěvníků však zaznamenaly pracovnice infocentra ve středu 15. července, kdy se na zajímavosti a služby ve Vlašimi přišlo dotázat sto sedmnáct lidí. V červenci navštívilo vlašimské infocentrum přes dva tisíce dvě stě českých a necelá stovka zahraničních turistů.

Zaměstnanci infocentra také odpověděli na pětaosmdesát telefonických a necelé dvě desítky mailových dotazů. Turistický zájem o město v souvislosti se stravovacími službami potvrdila i obsluha restaurace v KD Blaník u vstupu do zámeckého parku.

Karel Chlumec