Neustále se zvětšující spáry mezi parketami, vydrolování podkladu a následné propady, starý nátěr plochy. To jsou hlavní důvody rekonstrukce podlahy v obou sálech vlašimské sokolovny. Nová podlaha o téměř tisíci metrech čtverečných si vyžádá náklady přesahující dva miliony korun. Tělocvičné jednotě Sokol Vlašim se na rekonstrukci podařilo získat peníze z programu Rozvoje venkova ministerstva zemědělství.

„Dotace pokryje devadesát procent nákladů na opravu, zbytek uhradí z vlastních zdrojů vlašimští sokolové,“ informovala projektová manažerka Lucie Krubnerová s tím, že až dosud byly prováděny jen nejnutnější lokální opravy spočívající v lepení jednotlivých spár.
Teď Sokol Vlašim uspěl v dotačním řízení v programu Leader, a tak se nejen sokolové, ale i desítky dalších sportovců ve Vlašimi dočkají kvalitního a bezpečnějšího sportovního zázemí.
„V rámci podpořeného projektu bude kromě nové podlahy vybudován bezbariérový přístup do budovy pro vozíčkáře a maminky s kočárky,“ doplnila Lucie Krubnerová.
Stavební práce se uskuteční v období letních prázdnin tak, aby byl co nejméně narušen provoz běžný provoz sokolovny. Nově zrekonstruované prostory budou sloužit nejen sportovcům, ale také široké veřejnosti z Vlašimi a okolí. Tvoří zázemí pro i pro školní výuku při hodinách tělesné výchovy, slouží k pořádání akcí pro děti a mládež, například mikulášských besídek, tanečních kurzů, loutkových divadel, plesů a akademií.

Karel Chlumec